Toelichting Algemeen Deze toelichting heeft zowel betrekking op de samengevoegde als op de enkelvoudige jaarrekening van de Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. De balans per 31 december 1987 en de winst- en verliesrekening over 1987 van de Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. en de Stichting Spaarbank zijn opgenomen op de pagina’s 30 en 31 Grondslagen voor de samenvoeging In de samengevoegde jaarrekening zijn de cijfers van de volgende instellingen begrepen: Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. geconsolideerd met haar directe en indirecte meerderheidsdeelnemingen Stichting Spaarbank der Coöp. Ver. Friesland Bank b.a. geconsolideerd met haar meerderheidsdeelnemingen de met de Friesland Bank gelieerde spaarbanken, te weten: Coöp. Spaarbank ‘De Bildtse Bank’ u.a. te Sint Annaparochie; Coöp. Spaarbank ‘Berlikum’ b.a. te Berlikum; Stichting Nutsspaarbank te Arum; Nutsspaarbank Damwoude en Omstreken te Damwoude; Stichting Spaarbank Mid-Fryslän te Grouw. Het belang in deze meerderheidsdeelnemingen bedraagt in alle gevallen 100 Waarderingsgrondslagen Algemeen De activa en passiva zijn gewaardeerd tegen de nominale waarde, tenzij hierna of in de toelichting bij de desbetreffende balanspost anders is vermeld. Bedragen in buitenlandse valuta zijn omgerekend tegen de laatst bekende koersen in 1987; de' koersresultaten uit dezen hoofde worden in de winst- en verliesrekening verantwoord onder ‘Andere baten’. De lopende interest op vorderingen en schulden is, voorzover bij de toelichting op de desbetreffende posten niet anders is medegedeeld, opgenomen onder ‘Debiteuren’ respectievelijk ‘Crediteuren'. Effecten De waardering van de voor belegging gekochte obligaties geschiedt tegen de uitlotingswaarde. Het verschil tussen uitlotingswaarde en verkrijgingswaarde wordt opgenomen onder ‘Debiteuren’ dan wel onder ‘Crediteuren’ en wordt, naarmate de looptijd van de betreffende obligaties verstrijkt, ten gunste of ten laste van de winst- en verliesrekening gebracht, en wel onder het hoofd ‘Interest’. De overige effecten zijn, voorzover ter beurze genoteerd, gewaardeerd tegen de op balansdatum laatst bekende koersen. De niet-genoteerde fondsen zijn opgenomen tegen de geschatte opbrengstwaarde. Zowel gerealiseerde als niet- gerealiseerde koersverschillen met betrekking tot de overige effecten worden in de winst- en verliesrekening verantwoord onder ‘Andere baten’. Met ingang van 1987 zijn de deelnemingen in beleggingsmaatschappijen, voorzover de beleggingen uit effecten bestaan, opgenomen onder dit hoofd. De vergelijkende cijfers zijn dienovereenkomstig aangepast. Vorderingen De waardering geschiedt op het nominale bedrag onder aftrek van noodzakelijk geachte voorzieningen. Deelnemingen De waardering van de in de consolidatie begrepen deelnemingen geschiedt in de enkelvoudige balans op basis van de netto-vermogenswaarde ultimo boekjaar. De waardering van de niet- geconsolideerde deelnemingen vindt plaats op basis van de netto-vermogenswaarde aan de hand van de meest recente gegevens betreffende deze ondernemingen. 18 I Friesland Bank Jaarverslag 1987

Jaarverslagen Friesland Bank | 1987 | | pagina 22