kwamen, door de verbeterde rentabiliteit in de veehouderij en de goede verkoopprijzen van land met melkquotum, in het verleden getroffen voorzieningen vrij te vallen. Dat wij de dotatie aan de voorziening algemene bedrijfsrisico’s thans niet verder menen te moeten verlagen houdt verband met de zorgelijke situatie in de akkerbouw. Het gunstige bedrijfsresultaat en de sterk verlaagde vermogensaftrek hebben er toe geleid, dat de dotatie aan de voorziening voor te betalen vennootschapsbelasting moest worden verhoogd van f 4,1 tot f 5 miljoen. Nettowinst en aansprakelijk groepsvermogen Het bruto resultaat verminderd met de toevoeging aan de voorziening algemene bedrijfsrisico’s en belastingen resulteert ten slotte in een nettowinst van f 15,1 miljoen, tegenover vorig jaar f 12,6 miljoen, een winststijging derhalve van 20,6 (v.j. 19,7 Deze winst dient volgens statutair voorschrift aan de reserves te worden toegevoegd. Mede hierdoor en als gevolg van de stijging van de reserve herwaardering gebouwen, nam het aansprakelijk groepsvermogen toe van f 151,6 tot f 169,3 miljoen, een groei van 11,7 (v.j. 6,9 Algemene vergadering In de statutair voorgeschreven algemene vergadering van de bank, die gehouden werd op 22 april 1987, werd de jaarrekening over 1986 behandeld en goedgekeurd. In de plaats van de heer I. Veldhuis werd tot bestuurslid van de bank verkozen de heer P. Miedema te Oudega (W). Als opvolger van de heer K. Sikkema werd tot lid van de raad van toezicht benoemd de heer ir. H. Kroes te Bozum. Het periodiek aftredende lid van het bestuur, de heer H. Westenbrink, werd herkozen. Personeel Het aantal medewerkers(sters) van de bank en onze dochterondernemingen nam in het verslagjaar met 5 toe van 555 tot 560. In het bankbedrijf waren aan het einde van het afgelopen jaar 434 personen (v.j. 422) werkzaam, in het assurantiebedrijf 50 personen (v.j. 53), in het reisbureau 8 personen (v.j. 9) en in de sector makelaardij 68 personen (v.j. 71). Graag willen wij al onze medewerkers(sters) dankzeggen voor de ijver en toewijding waarmede zij ook in het afgelopen jaar weer hun taak hebben verricht. De voortgaande gunstige ontwikkeling van de bank is naar onze overtuiging grotendeels afhankelijk van de kennis en motivatie van ons personeel. Leeuwarden, 25 maart 1988 Drs. J. R. Kuperus 13 I Friesland Bank Jaarverslag 1987

Jaarverslagen Friesland Bank | 1987 | | pagina 17