Enkelvoudige balans (x 1.000) 1980 1979 Gecombineerde balans (x 1.000) 1980 1979 hand van de meest recente gegevens betreffende deze ondernemingen. Met betrekking tot de geconsolideerde deelnemingen worden de waardeverschillen welke uit deze waarderingswijze voortvloeien, voorzover veroorzaakt door het resultaat van de betreffende deelnemingen, ten gunste of ten laste van de enkelvoudige winst- en verliesrekening gebracht (per saldo onder „Overige baten”). Inzake de niet-geconsolideerde deelnemingen worden bedoelde waardeverschillen eveneens ten gunste van de winst- en verliesrekening gebracht en wel onder het hoofd „Rente”; de overige mutaties komen ten gunste of ten laste van de „Voorziening algemene risico’s”. Onderstaand volgt een overzicht van de belangrijkste deelnemingen; tenzij anders vermeld bedraagt de deelneming (direkt of indirekt) 100 of nagenoeg 100 Geconsolideerde deelnemingen: Friesland Bank Assurantiën b.v., Leeuwarden Assurantiekantoor J. W. van der Meulen b.v., Gorredijk Makelaardij Friesland b.v., Leeuwarden (88 Makelaardij Kring Noord b.v., Leeuwarden L.S. Brouwers Beleggingsmaatschappij b.v., Leeuwarden N.V. Friesche Onderlinge Beleggings- en Voorschotbank, Koudum (deelneming van de Stichting Spaarbank). Niet-geconsolideerde deelnemingen: Coöp. Ver. „Recrea” u.a., Terschelling Friese Participatie Maatschappij b.v., Leeuwarden (25 De Coöp. Ver. „Recrea” u.a. is niet in de consolidatie betrokken omdat de activiteiten ervan te zeer afwijken van het bankbedrijf. Een volledige lijst van de deelnemingen is in het jaarverslag opgenomen. 36.815 34.693 Gebouwen en inventarissen 51.795 48.841 16

Jaarverslagen Friesland Bank | 1980 | | pagina 20