het onzekere economische klimaat, verhoogd van 400.000 tot 550.000, terwijl de dotatie aan de bouw- reserve, als gevolg van het gereedkomen van ons nieuwe hoofdkantoor, kon worden verlaagd van ƒ1.600.000 tot 350.000. Tenslotte werd de toevoeging aan de reserve koers verschillen effecten verhoogd van 1.1 tot 1.8 miljoen. De door onze instelling in het verleden dikwijls gevolgde gedragslijn om door verkoop van laagrentende en terug koop van hoogrentende obligaties de rentabiliteit der bank in komende jaren te versterken maakt het gewenst de dotatie aan de reserve koersverschillen effecten te ver groten. De éénmalige koersverliezen, die een gevolg kunnen zijn van bedoelde ruiltransacties zullen door ons ten laste van de reserve koersverschillen effecten worden gebracht. In verband met de afsplitsing van de Stichting Spaarbank en de overdracht van een deel van het effectenbezit aan genoemde Stichting is besloten tot een wijziging in het waarderingssysteem onzer effecten. De waardering van obligaties in het bezit van de Stichting Spaarbank geschiedt met ingang van 1974 tegen uitlotingswaarde, zijnde de bij spaarbanken meest gebruikelijke waarderings- norm. De hierdoor ontstane boekwinst is onder crediteuren opgenomen en wordt ten gunste van de rente rekening geboekt naar gelang de looptijd van de betreffende obligaties verstrijkt. De effecten van de Friesland Bank blijven onveranderd gewaardeerd tegen de beurskoers per balansdatum. Reservefondsen De gezamenlijke reserves der bank stegen van bijna 17 miljoen tot ruim 21 miljoen als gevolg van de toevoeging van het batig saldo der exploitatierekening, de bijschrijving van de over het reservefonds gekweekte rente en de bijtelling van de reserve koersverschillen effecten. Algemene vergadering In de statutair voorgeschreven Algemene Vergadering der bank, die werd gehouden op 1 mei 1974, werden de balans per 31 december 1973 en de exploitatierekening over 1973 behandeld en goedgekeurd. In de plaats van het aftredende lid van het Bestuur, de heer W. Leenstra, werd benoemd detieer R. Comello. Als opvolger van het aftredende lid van de Raad van Toezicht, de heer Ir P. Stallinga, werd benoemd de heer Ir A. W. de Graaf. Ook op deze plaats willen wij de heren Leenstra en Stallinga gaarne dankzeggen voor de deskundige wijze waarop zij de belangen der bank hebben behartigd. Dat zij hun kennis en ervaring gedurende een lange reeks van jaren ten dienste van onze instelling hebben willen stellen stemt ons tot grote erkentelijkheid. De volgende rechtspersonen werden als lid der bank aangenomen: Vereniging „Nutsspaarbank Damwoude en Omstreken”, gevestigd te Damwoude; Coöperatieve Vereniging „Recrea” bungalowcentrum Terschelling u.a., gevestigd in de gemeente Terschelling; Stichting Aide Fryske Tsjerken, gevestigd te Leeuwarden; Stichting Het Fries Museum, gevestigd te Leeuwarden; Stichting Provinciaal Opbouworgaan Friesland, gevestigd te Leeuwarden. Het aantal leden der bank steeg van 82 tot 87 op het einde van het boekjaar. Gaarne willen wij al onze medewerkers (sters) dankzeggen voor de ijver en toewijding waarmede zij ook in het afgelopen jaar weer hun taak hebben verricht. Leeuwarden, 17 maart 1975 Drs J. R. Kuperus 9

Jaarverslagen Friesland Bank | 1974 | | pagina 13