aanzien dat er uit dezen hoofde, nu de rentevoet in ons land op het moment dat wij dit verslag schrijven dalende is, in de toekomst belangrijke bedragen aan ons reservefonds zullen kunnen worden toegevoegd. Rekening houdende met bovengenoemde dotaties steeg het batig saldo der exploi tatierekening tenslotte van ƒ431.000,tot 483.000, welk bedrag volgens statutair voorschrift aan de reserve werd toegevoegd. Wij zijn onze meer dan honderd medewerkers dank ver schuldigd voor de ijver en toewijding waarmee zij ook in 1966 weer hun taak hebben verricht. De voortgaande gun stige ontwikkeling der bank is mede te danken aan de ge zamenlijke inspanning van allen die in ons bedrijf werkzaam zijn en die zich daarmede verbonden voelen. Algemene Vergadering In de statutair voorgeschreven Algemene Vergadering, die gehouden werd op 27 april 1966, werden de balans per 1 januari 1966 en de exploitatierekening over 1965 behandeld en goedgekeurd. Het aftredende lid van het Bestuur, de heer J. van der Laan, werd herkozen. In de plaats van het af tredende lid van de Raad van Toezicht de heer N. Nammens- ma, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer S. J. Anema. De heer Nammensma, die gedurende een lange reeks van jaren deel heeft uitgemaakt van de Raad, werd dank gebracht voor de door hem betoonde belangstelling voor de ontwikkeling der bank. In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer H. W. Hielkema werd tot lid van de Raad van Toezicht gekozen de heer Y. Stienstra. Helaas heeft de heer Stienstra, die aan het einde van het verslag jaar kwam te overlijden, slechts één vergadering van de Raad kunnen bijwonen. Wij gedenken hem als iemand, die de belangen der Friese boerenstand in verschillende functies op een toegewijde en sympathieke wijze heeft gediend. De volgende verenigingen werden als lid der bank aan genomen: de Coöp. Zuivelvereniging „Mid-Fryslan” G.A., gevestigd te Warga; de Verenigde Coöperatieve Zuivelfabrieken „Combinatie Oost-Groningen" G.A., gevestigd te Winschoten; de Coöp. Zuivel- en Melkproductenfabriek „Grijpskerk” G.A., gevestigd te Grijpskerk en de Coöp. Voorschotbank „Berlikum”, gevestigd te Berlikum. Het aantal leden der bank liep, voornamelijk als gevolg van de concentratie in de coöp. zuivelindustrie, terug van 108 tot 97 op het einde van het boekjaar. Leeuwarden, 20 maart 1967. Drs. J. R. KUPERUS, Directeur. 9

Jaarverslagen Friesland Bank | 1966 | | pagina 11