's-Gravenhage, 26 Maart 1929. 'Ingevolge art. 52 der Statuten hebben wij de eer U het verslag onzer Bank over 1928 aan te bieden. In het afgeloopen jaar ontvingen wij een voorstel van het Bestuur der N.V. Nederlandsche Hypotheekbank te Veendam om met haar' tot eene fusie te komen, ten einde met aanvankelijk behoud van onze instelling deze geleidelijk te. doen opgaan in gemelde Bank. Commissarissen en Directie, na onderzoek van dit voorstel eenparig van meening, dat aanneming hiervan in het belang onzer Bank moest worden geacht, hebben aandeelhouders per circulaire hiermede in kennis gesteld met het gevolg, dat alle aandeelhouders op dit voorstel zijn ingegaan en het in het begin van het jaar 1929 geheel tot uitvoering kon komen. Ten voordeele van houders onzer Algemeene Hypotheekbrieven is overeen gekomen, dat de Nederlandsche Hypotheekbank deze onvoorwaardelijk waarborgt. De beide instellingen beschikken gezamenlijk over ruim 3 millioen aan reserveszij hebben ruim 70 millioen aan pandbrieven in omloop en ruim 73 millioen aan hypotheken uitstaan. Onze instelling blijft voorloopig bestaan als zelfstandige Naamlopze Vennoot schap onder onze Directie, terwijl wij U voorstellen deze aan te vullen door de benoeming van de Heeren Mr. M. J. Bos en Mr. J. Wilkens, Directeuren der Nederlandsche Hypotheekbank, tot Directeuren onzer Bank en het College van Commissarissen aan te vullen door de benoeming van de Commissarissen van de Nederlandsche Hypotheekbank. De voordeelen welke worden verkregen door het brengen van beide in stellingen in één hand, zullen naar wij ten volle vertrouwen tengevolge hebben, dat zal blijken dat bovengenoemde besluiten, welke met zoo algemeene instemming zijn genomen, in aller belang zijn geweest. Op 31 December waren de 1750 aandeelen verdeeld over 458 aandeel houders. In verband met de omwisseling in aandeelen Nederlandsche Hypotheek bank per 1 Januari 1929 is geen aandeelhouderslijst aan dit verslag toegevoegd.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1928 | | pagina 3