's-Gravenhagë, 20 Februari 1928. Ingevolge art. 52 der Statuten hebben wij de eer U het verslag onzer Bank over 1927 aan te bieden. De te bedingen rente is in het afgeloopen jaar over het algemeen stationnair gebleven en wel 5l/i°lo> zoodat wij de in omloop zijnde 5/2 /o Alge- meene Hypotheekbrieven aflosbaar hebben moeten stellen. Op 1 Juli 1927 werd Serie I der 572% Algemeene Hypotheekbrieven aflosbaar gesteld, waartegenover verkrijgbaar waren 472 Algemeene Hypotheek brieven. De wederplaatsing in 472 Algemeene Hypotheekbrieven was evenwel minder bevredigend, zoodat wij tegenover de per 2 Januari 1928 aflosbaar gestelde alle nog in omloop zijnde 5%% Algemeene Hypotheekbrieven zijnde de 2 en 3e Serie - 5 °/0 Algemeene Hypotheekbrieven verkrijgbaar hebben gesteld- Het resultaat hiervan was, dat ongeveer het geheele aflosbaar gestelde bedrag herplaatsing heeft gevonden. In het afgeloopen jaar hebben wij, behalve onze verplichte uitloting, alle aangeboden Algemeene Hypotheekbrieven, ten gerieve onzer beleggers, tegen beurskoers opgenomen. De plaatsing onzer gelden had oen geregeld verloop. Met genoegen kunnen wij constateeren, dat in het afgeloopen jaar nóch inkoopen noodig waren, nóch eenig verlies was te boeken. In verband met de plaats gehad hebbende malversaties bij eene hypotheek bank komt het ons gewenscht voor te wijzen op het feit, dat overdracht van hypothecaire leeningen bij onze Bank niet kan plaats hebben zonder medewerking van het Algemeen Administratie- en Trustkantoor te Rotterdam. Immers door de voorwaardelijke overdracht aan genoemd Algemeen Administratie- en Trustkantoor, voorkomende in elke hypotheekacte, is voor elke overdracht aan derden zijne medewerking vereischt; die alleen kan worden verleend tegen hypothecaire dekking of deponeering van contanten. De uitgelote Algemeene Hypotheekbrieven worden door het voormelde Algemeen Administratie- en Trustkantoor vernietigd; voorts vergelijkt dat kantoor jaarlijks de door de debiteuren geteekende saldobilletten hunner leeningen met de door ons ter contróle der hoegrootheid van die uitstaande bedragen opge- geven cijfers.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1927 | | pagina 3