’s-Gravenhage, 24 Februari 1927. Ingevolge art. 52 onzer Statuten, hebben wij de eer U het verslag onzer Bank over 1926 aan te bieden. Gezien de achterstaande resultaten, behaald in .1926, kunnen wij over het afgeloopen jaar tevreden zijn. De daling der te. bedingen rente maakte het noodzakelijk de 6 °/o Algemeene Hypotheekbrieven, welke nog in omloop waren, alle aflosbaar te stellen; deze maatregel heeft tengevolge gehad, dat in het afgeloopen jaar werd uitgeloot en aflosbaar gesteld het aanzienlijke bedrag v^n 2.291.300 Een en ander veroorzaakte een merkbare verhooging van onkosten. De groote vraag naar belegging, waardoor de plaatsing onzer Algemeene Hypotheekbrieven zeer werd bevorderd, is in de tweede helft van dit jaar sterk verminderd, hetgeen tot gevolg heeft gehad eene kleine vermindering van het aan Algemeene Hypotheekbrieven uitstaand Icapitaal. De vraag naar geld was het afgeloopen jaar tamelijk ruim; dientengevolge is het kapitaal aan leeningen met een klein bedrag vermeerderd. Van de ingekochte onderpanden werden verkocht de in ons vorig verslag genoemde bouwgrond te Beverwijk ën een dit jaar verkregen fabrieks terrein aan de Binckhorstlaan alhier. Deze verkoopen hebben een voordeelig saldo opgeleverd van te zamen f 3335-385, welk bedrag is afgeschreven op de rekening „Ingekochte Onderpanden”. Onze totale reserves zullen, na goedkeuring der voorgestelde winstverdeeling door de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, bedragen 750.769.66.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1926 | | pagina 3