5 ming van het College van Commissarissen, beperkte volmacht verleend aan den heer Johannes Stikkelorum, die van de oprichting der Bank af aan haar verbonden is geweest, als blijk van waardeering voor zijne toewijding. Het jaar 1922 heeft zich, evenals zijn voorganger, gekenmerkt door eene groote vraag naar onze Algemeene Hypotheekbrieven, waaraan echter niet altijd kon worden voldaan, aangezien de aanvraag voor goede hypothecaire beleggingen daarmede geen gelijken tred hield. De oorzaak van dit verschijnsel is waarschijnlijk te zoeken èn in den afnemenden handel in vaste goederen èn in het feit dat, zoowel Rijksinstellingen als particulieren, voor aanzienlijke bedragen belegging zochten onder hypothecair verband, waarvoor slechts tegen eene dalende rente emplooi kon worden gevonden. Een en ander is dan ook oorzaak, dat blijkens dit verslag, het bedrag der op 31 December 1.1. verkochte Algemeene Hypotheekbrieven ongeveer 74.000.— hooger was dan dat der uitstaande hypothecaire vorderingen, hoofdzakelijk veroorzaakt door de vele aflossingen in de maand December, welke niet terstond herbelegging vonden. Voor de plaats gehad hebbende uitloting en omloting onzer Algemeene Hypotheekbrieven moesten wij stukken in voorraad hebben. Ten einde nu dekking voor een en ander te bezorgen aan het Algemeen Administratie- en Trustkantoor, als waarnemende de belangen van houders onzer Algemeene Hypotheekbrieven, hebben wij een bankgarantie gesteld bij de Nederlandsche Handel-Maatschappij te Rotterdam. Voor de behaalde resultaten over 1922 verwijzen wij U naar de in dit verslag opgenomen Balans en Verlies- en Winstrekening. Aandeeien. In dit boekjaar zijn verhandeld 34 aandeelen tegen zeer varieerende koersen, en door overlijden overgegaan 27 aandeelen.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1922 | | pagina 8