4 eene hoogte bereikt van circa 540.000. terwijl aan aandeelhouders, gemiddeld 10 dividend kon worden uitgekeerd. Als een belangrijk feit meenen wij te mogen memoreeren de oprichting in het jaar 1906 van de Vereeniging van Directeuren van Hypotheekbanken, waardoor eene aangename verhouding met de zusterinstellingen is ontstaan, waarmede ook onze Bank zeer gebaat is, terwijl de Vereeniging o. m. door het aanleggen van een register van taxateurs en door het sluiten van een collectieve overeenkomst met de assuradeuren tegen brandschade ook voor onze Bank van groot nut is. Waar onze Bank eerst in 1911, op grond van eischen aan het uitstaand bedrag van Algemeene Hypotheekbrieven en reserves gesteld, in aanmerking kon komen voor de levering van Algemeene Hypotheekbrieven aan de Rijks postspaarbank, werd in dat jaar aan deze medegedeeld, dat de Bank bereid was aan de gestelde voorwaarden, voor eventueele afname van Algemeene Hypotheek brieven, te voldoen. Na gehouden onderzoek is onze Bank daarvoor toegelaten; sindsdien wordt op de meest aangename wijze met de Rijkspostspaarbank saamgewerkt. Het College van Commissarissen heeft in die jaren gevoelige verliezen geleden door het overlijden van de heeren G. B. H. F. Alpherts, Jhr. Mr. E. A. O. de Casembroot en Mr. J. A. Loeff, welke wij hier met weemoed gedenken, terwijl wij speciaal een woord wijden aan de nagedachtenis van den m 1922 overleden heer Jhr. Mr. E. A. O. de Casembroot, die met warme belangstelling de zaken der Bank volgde en wiens gulle en vriendschappelijke wijze van omgang wij niet licht zullen vergeten. Ten slotte een woord van hulde aan de nagedachtenis van onzen eersten Inspecteur, den heer C. Bakker, die van de oprichting af, gedurende een aantal jaren onze Bank tot grooten steun is geweest. Bij de herdenking van ons 25-jarig jubileum, heeft de Directie, met toestem-

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1922 | | pagina 7