’s-Gravenhage, i6 Maart 1923. Ter voldoening aan art. 52 der Statuten, hebben wij de eer U het verslag van onze Bank over het vijf-en-twintigste boekjaar (1922) aan te bieden, immers 15 October 1922 was het vijf-ep-twintig jaren geleden, dat de akte van oprichting der Vennootschap voor nu wijlen den Notaris Nicolaas Josephus Verkoren werd verleden. Gedurende die afgeloopen vijf-en-twintig jaar heeft het zakenleven in ons land Verschillende crisissen doorgemaakt. Speciaal herdenken wij hier de ernstige crisis in de bouwvakbedrijven in het jaar 1900, waarbij een groot aantal eigenbouwers in staat van faillissement geraakten, doordat de bevolkingsaanwas in de steden geen gelijken tred hield met de uit den grond verrijzende nieuwe wijken en dikwijls vele panden gerechtelijk moesten worden geëxecuteerd; verder de moeilijke dagen in 1906 en 1907, veroorzaakt door gebleken malversatiën bij eenige zusterinstellingen, waardoor het vertrouwen in ons zoo bloeiend bedrijf ernstige schokken had te doorstaan en ten slotte de rampspoedige gevolgen van den wereldoorlog, waarvan een ieder helaas de moeilijkheden nog dagelijks ondervindt. Niettegenstaande de zwarigheden, waarvoor de Directie bij die crisissen werd geplaatst, kan zij toch aan het einde van dit vijf-en-twintigjarig tijdvak op zeer gUhstige resultaten wijzen. Bij een uitstaand bedrag van ongeveer zestien millioen aan hypothecaire vorderingen en Algemeene Hypotheekbrieven, hebben de gezamenlijke reserves

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1922 | | pagina 6