4 onzer 5 Algemeene Hypotheekbrieven tegen den koers van 97 of dat wij zouden creëeren 5^ brieven. Tot het laatste is besloten uit overweging, dat de 5% brieven te veel disagio zouden opleveren en de leeningen tegen 6 waren te sluiten. De 5$ brieven zijn uitgegeven ondër dezelfde voorwaarde van uitloting pari als indertijd de 6 brieven. De betalingen der rente en aflossingen zijn in dit boekjaar zeer bevredigend geweest. Voor de behaalde resultaten in dit boekjaar verwijzen wij naar achterstaande Balans en Verlies- en Winstrekening. In het laatst van dit boekjaar heeft het totaal der geplaatste Algemeene Hypotheekbrieven een bedrag bereikt ongeveer van tienmaal het geplaatst aandeelkapitaal, zoodat de Bank, ingevolge art. 2, 3de lid der Statuten, haar geplaatst aandeelkapitaal moest vergrooten. Blijkens hare circulaire van 28 November laatstleden is de Directie, met machtiging van het College van Commissarissen, overgegaan tot de uitgifte van 250 aandeelen der 4de Serie f 1000. waarop te storten 10 tegen den koers van no met dien verstande, dat elke zes aandeelen recht gaven tot het verkrijgen van een nieuw aandeel en tegen den koers van 150% voor vrije inschrijvers. Het claimrecht werd uitgeoefend door overlegging van dividendbewijs no. 24, hetwelk thans waardeloos is. De uitslag is geweest dat alle aandeelen zijn geplaatst en het meerendeel is ingeschreven met overlegging van claims, terwijl nog eenige resteerende aandeelen aan vrije inschrijvers konden worden toegewezen. In dit boekjaar zijn verhandeld 37 aandeelen tegen een koers varieerende tusschen 145 en 150 (voor zooverre zulks was na te gaan), en door overlijden overgegaan 40 aandeelen. Aandeelen.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1921 | | pagina 4