4 Alle debiteuren hebben aan hunne verplichtingen behoorlijk voldaan, zoodat in het afgeloopen jaar wederom geen enkele executie heeft plaats gehad. Door de berekening der fondsen, behoorende tot het belegd reservefonds, naar den koers van 31 December 1920, hebben wij een bedrag van ƒ11.398.686 op dat fonds moeten afboeken, doch na de hierachter in het praeadvies van Commissarissen voorgestelde dotatie en winstverdeeling zullen onze totale reserves nog toenemen met ƒ53.000.- en derhalve bedragen ƒ430.000.-. Thans heeft onze statutaire reserve haar maximum volgens art. 55 bereikt en zullen Commissarissen en Directie U een voorstel voor de toekomst doen, hetgeen in achterstaand praeadvies. is te vinden.; Ten slotte brengen wij U nog eens in herinnering dat onze Algemeene Hypotheekbneven plaatsing hebben gevonden bij de beleggingen van de Rijks postspaarbank, Rijksverzekeringsbank, Koninklijke Domeinen, Pensioenfonds voor weduwen en weezen, Levensverzekering-Maatschappijen, enz. Hoewel de aankoop niet goedkoop is te noemen, namelijk ƒ36.680.— alle kosten inbegrepen, zijn wij met de Directie van oordeel, dat de waarde van ons Kantoorgebouw daarmede veel verhoogd is. Is de hierna voorgestelde afschrijving op de waarde toegepast dan komt die in de Balans voor met 75.000.- hetgeen zeker zeer laag is te noemen. Voorloopig wordt door ons 1000.- huur per jaar van dien stal genoten. Aandeeien. In dit boekjaar zijn verhandeld 12 aandeelen tegen een koers varieerende tusschen 130% en 160%, en door overlijden overgegaan 18 aandeelen. Kantoorgebouw. Door aankoop van den stal Hooge Nieuwstraat no. 17,'welke gelegen is achter het pand Lange Vijverberg no. 10, is de Bank in staat geweest dien nieuwen aankoop te ruilen met den stal Hooge Nieuwstraat no. 15, toebehoorende aan de Koninklijke Nederlandsche Automobiel-Club en gelegen achter ons Kantoorgebouw, door welke ruiling ons eigendom thans zich uitstrekt van de Lange Vijverberg tot de Hooge Nieuwstraat.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1920 | | pagina 4