4 klasse obligaties goed op prijs zijn gebleven en door de betrokken Banken zeer courant worden gehouden. Onze brieven kwamen weder voor op de Beleggingslijsten der Rijkspost spaarbank en Rijksverzekeringsbank. De prijsstijging van het onroerend goed, welke onze bestaande onderpanden ten goede komt, heeft de Directie dubbel voorzichtig doen.zijn bij het afsluiten van nieuwe posten, terwijl tevens meer dan ooit op de gegoedheid der debi teuren werd gelet. Ook in dit boekjaar voldeden alle debiteuren behoorlijk aan hunne verplich tingen, zoodat geen enkele maal gebruik behoefde te worden gemaakt van de aan de Bank verleende onherroepelijke volmacht ingevolge art. 1223 B. W. Bij aanvragen in streken, alwaar de Bank geen vaste schatters heeft, maakte de Directie gebruik van de gegevens, haar verstrekt door de Vereeniging van Direc teuren van Hypotheekbanken, verzameld in het Algemeen Register van Schatters. Alle fondsen, waarin wij de gelden van het statutair reservefonds hebben belegd, zijn door de tijdsomstandigheden zeer sterk in koers teruggeloopen en daar wij de koersen dier effecten hebben doen berekenen naar den stand ter Amsterdamsche Beurze van 30 December1 laatstleden en de op dien dag niet geno teerde fondsen door deskundigen hebben doen waardeeren, waren wij verplicht het niet onbelangrijke bedrag van /29.511.815 dit jaar op dat bezit af te schrijven. Door dotatie aan de extra-reserve en de stortingen in de statutaire reserve is het bedrag der gezamenlijke reserves nog met ƒ31.725.9s5 gestegen. De verkregen resultaten zijn zeer bevredigend te noemen, waarvoor wij U verwijzen naar de achterstaande Verlies- en Winstrekening. Het vertrouwen in ons vorig jaarverslag geuit, dat de Raad van Beroep in zake de Oorlogswinstbelasting onze zienswijze zou deelen, heeft zich niet beschaamd. Onze aanslag over 1917 werd teruggebracht van f 8.100.— op 1560. De aanslag over 1918 is overeenkomstig diezelfde regels geschied en door ons voldaan met f 3330. In dit boekjaar zijn verhandeld 29 aandeelen tegen een koers varieerende tusschen 140% en 150%, en door overlijden overgegaan 13 aandeelen. Oorlogswinst- belasting. Aandeelen.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1919 | | pagina 4