Ter voldoening aan art. 52 der Statuten, hebben wij de eer U aan te bieden het verslag van onze Bank over het boekjaar 1919. Dit jaar heeft zich gekenmerkt door een grooten omzet van vast goed, ten gevolge waarvan vele leeningen werden afgelost, waardoor wij weer in de gelegenheid waren, nieuwe leeningen af te sluiten. In totaal werd aan aflossingen ontvangen een bedrag van rond/ 2.700.000. terwijl aan leeningen werd uitgezet een bedrag van rond f 3.000.000. De te bedingen hypotheekrente bedroeg in den aanvang van het jaar 5# welke in den loop van het jaar gebracht kon worden op 5% De wenschelijkheid om over te gaan tot de uitgifte van 5%% brieven is ernstig overwogen, doch op voorstel der Directie zijn wij daartoe vooralsnog niet overgegaan uit overweging, dat de uitgifte van een hooger rentetype de koersen der uitgegeven Algemeene Hypotheekbrieven drukt, terwijl de Directie van meening was, dat soliede 6 leeningen niet in voldoende mate waren te verkrijgen en het renteverschil van met het oog op de verhoogde kosten, niet loonend is. Wij moeten thans afwachten wat ons in de toekomst hieromtrent te doen staat. Alle aangeboden brieven zijn tegen Amsterdamschen beurskoers opgenomen en niettegenstaande deze inkoop heeft bedragen 681.800.— en de uitloting van brieven 120.000. hebben wij nog een vooruitgang te boeken van 317.300.- In deze tijden mag de opmerkzaamheid wel eens gevestigd worden op het feit, dat de brieven van Hypotheekbanken in vergelijking met andere eerste

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1919 | | pagina 3