Ter voldoening aan art. 52 der Statuten, hebben wij de eer U aan te bieden het verslag van onze Bank over het boekjaar 1918. Hoewel wij over de résultaten van het afgeloopen jaar tevreden zijn en over den koers onzer hypotheekbrievert, in vergelijking met andere soliede beleggingsfondsen, ook niet mogen klagen, was deze echter toch zoo laag dat de plaatsing der 4$ brieven een te groot verlies aan de Bank zou hebben gebracht, en was de Directie daarom voor het sluiten van nieuwe leeningen hoofdzakelijk aangewezen op de aflossingen op bestaande leeningen. De oorlogstoestand heeft op het bedrijf in zijn geheel niet gunstig gewerkt. Dit blijkt duidelijk hieruit dat het bedrag aan uitstaande hypotheken tusschen 1911 en 1913 toenam met rond 685.000. en tusschen 1916 en 1918 slechts met rond ƒ109.000. Het is te hopen dat de vrede aan dezen toestand een einde zal maken en de Banjf zich opnieuw op normale wijze zal kunnen uitbreiden. Evenals vorige jaren zijn wij van oordeel, dat wij de reserves ook ditmaal zooveel mogelijk moeten versterken. De gezamenlijke reserves zullen, als de Algemeene Vergadering van Aan deelhouders zich met het voorstel van Commissarissen vereenigt,.bedragen 345.000.— (vorig boekjaar 314.000. niettegenstaande wij op het effectenbezit van het belegd reservefonds een som van 18.000. hebben moeten afschrijven. Onze debiteuren kwamen ook in deze voor menigeen zoo moeilijke tijden hunne verplichtingen stipt na, zoodat de Bank in dit boekjaar geen enkele maal tot executie behoefde over te gaan. °or'beiasting In den loop van dit jaar ontvingen wij een aanslagbiljet over het jaar 1917 ten bedrage van ƒ14.880. welk bedrag na overleg met den betrokken In specteur werd teruggebracht tot ƒ8100.— waarmede wij echter geen genoegen namen, zoodat wij tegen dezen aanslag in beroep zijn gegaan bij den Raad van Beroep. Wij vertrouwen, dat het door ons ingesteld beroep tot eene gunstige beslissing voor onze Bank zal leiden.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1918 | | pagina 3