Ter voldoening aan art. 52 der Statuten, hebben wij de eer U aan te bieden het verslag van onze Bank over het boekjaar 1917. Evenals in 1916 was ook in het afgeloopen jaar veel geld beschikbaar. Dientengevolge kwameen aanzienlijk bedrag aan extra aflossingen binnen dat eerst moest worden geplaatst voor aan verkoop van onze Algemeene Hypo- theekbrieven kon worden gedacht. Ons bedrijf kon daarom in het afgeloopen jaar evenals in 1916 niet noemenswaard worden uitgebreid. De 5 rente kon bij het afsluiten der leeningen moeilijk worden gehand haafd en werd in het algemeen op teruggebracht. Bij het uitbrengen van dit twintigste jaarverslag mogen wij met voldoening terugzien op de verstreken jaren, waarin meermalen een crisis in onroerend goed voorkwam. Voor ernstige verliezen bleef de Bank gespaard en hebben aandeelhouders gemiddeld jaarlijks een dividend genoten van 9.05 terwijl boven en behalve de gedane afschrijvingen op kantoorgebouw en meubilair, een reserve is gemaakt van 314.576.38. Niettegenstaande de onkosten in de laatste jaren belangrijk zijn gestegen, mogen wij over het resultaat van het afgeloopen jaar wederom tevreden zijn, zooals U uit de hierna volgende winst- en verliesrekening zal blijken. Onze debiteuren kwamen hunne verplichtingen getrouw na. Kapitaal. Met het oog op het eventueel bereiken van ons maximum aan Algemeene Hypotheekbrieven is ons Maatschappelijk Kapitaal gebracht op drie millioen gulden, bij statutenwijziging, welke is behandeld in de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders d.d. 5 Maart 1917 en in de Buitengewone Vergadering van Aandeelhouders d.d. 16 Maart 1917. De akte, houdende wijziging der statuten, is verleden den 27 Maart 1917 ten overstaan van den te ’s-Gravenhage gevestigden Notaris Carl Vollgraff, op welke akte de Kon.Bewilliging is verleend bij Kon. Besluit van 29 Mei 1917, no. 49.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1917 | | pagina 3