Ter voldoening aan art. 52 der Statuten, hebben wij de eer U het jaar verslag onzer Bank over 1916 aan te bieden. Het afgeloopen jaar heeft zich gekenmerkt door eene groote ruimte van geld, hetgeen tengevolge heeft gehad, dat tyele leeningen zijn afgelost en dat, indien in ruime mate aanvragen waren ingekomen, eene niet onbelangrijke plaatsing van Algemeene Hypotheekbrieven mogelijk zou zijn geweest. De aanvragen om geld waren echter schaarsch, zoodat wij van de gelegen heid om, in den tijd, dat de brieven gemakkelijk plaatsing vonden, ons bedrijf uit te zetten, niet hebben kunnen profitee^en. Immers, volgens het bestaande contract met het Algemeen Administratie- en Trustkantoor te Rotterdam kunnen door ons alleen dan brieven worden aangemaakt, indien wij leeningen daarvoor hebben gesloten, en een groot deel van het jaar 1916 waren wij door de vele ontvangen aflossingen niet in de mogelijkheid èn de afgeloste gelden dadelijk op solide wijze te herplaatsen èn daarenboven nog meer goede leeningen te sluiten. Telkens moesten wij daardoor de uitgifte onzer Algemeene Hypotheek brieven staken. Wij meenen echter, dat juist deze bepaling van ons contract met voornoemd Algemeen Administratie- en Trustkantoor een grooten waarborg geeft voor de houders onzer brieven. Maakten wij in óns vorig jaarverslag melding van een bedrag aan leeningen ad 362.000. door ons gesloten met gelden van de Rijkspostspaarbank, teneinde hen, die in 1914 eene bouwerij hadden aangevangen in staat te stellen, na voltooiing hun bouwcrediet af te lossen en eene vaste leening te sluiten, thans kunnen wij mèdedeelen, dat die leeningen alle zijn afgelost, wel een bewijs hoe gemakkelijk overal geld was te krijgen. Hierbij merken wij op, dat wij de bij aflossing dier leeningen teruggenomen 5% Algemeene Hypotheekbrieven, welke wij thans niet afgeven, ter besparing van zegelkosten en kosten van aanmaak niet hebben vernietigd, doch in dépot hebben gegeven aan het Algemeen Administratie- en Trustkantoor, waardoor

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1916 | | pagina 3