L. Sj Ter voldoening aan art. 52 der Statuten, hebben wij de eer U het jaar verslag onzer Bank over 1915 aan te bieden. De verkregen resultaten over het afgeloopen boekjaar zijn, volgens achter staande Winst- en Verliesrekening, zeker bevredigend te noemen. In het begin van het jaar 1915 was het geld schaarsch en de vraag naar geld groot, zoodat de te bedingen rente opliep tot 5% hetgeen ons aan leiding gaf over te gaan tot de uitgifte van 5 Algemeene Hypotheekbrieven. Na het eerste halfjaar toen het geld ruimer en de vraag geringer werd, zoodat de rente, welke gemaakt kon worden, daalde tot 5 hebben wij de uitgifte der 5 brieven in October 1915 gestaakt. De beursnoteering van dat fonds zoowel te Amsterdam als te Rotterdam was toen verkregen. Teneinde hen, die in 1914 eene bouwerij hadden aangevangen, in staat te stellen na voltooiing hun bouwcrediet af te lossen en eene vaste hypotheek te verkrijgen, heeft de Rijkspostspaarbank voor de Hypotheekbanken, wier pand brieven op de lijst harer beleggingen voorkomen en door haar worden gecon troleerd, gelden beschikbaar gesteld door het nemen van 5 brieven. De bedoelde Hypotheekbanken mochten daartegenover leeningen sluiten met een looptijd van 3 jaren en met het recht aan den debiteur dezen termijn met 3 jaren te verlengen, onder beding van eene rente van 5% per jaar en 1 sluitingprovisie. Bij aflossing dier leeningen worden de daartegenover genomen brieven pari teruggenomen.

Jaarverslagen Eerste Nederlansche Hypotheekbriefbank | 1915 | | pagina 7