Vergadering van Aandeelhouders, gehouden op 17 November 1955, aangenomen en bij Ministeriële verklaring van geen bezwaar d.d. 1 December 1955, le Afdeling B, no. 3369, goedgekeurd. De akte van wijziging werd 3 December 1955 voor notaris N. M. Posch, te Amsterdam, verleden. Ten slotte werden in een op 29 December 1955 gehouden Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders de, als gevolg van de overneming door de Friesch-Groningsche Hypotheekbank van het bedrijf van de Bank, voorgestelde wijzigingen in het Bestuur goedgekeurd. In de eerste plaats werden met ingang van 1 Januari 1956 de directeuren van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank tot directeur van de Bataafsche Hypotheekbank benoemd en werd met ingang van 15 Januari d.a.v. aan de Heren Mr. Dr. W. Dijckmeester en Mr. J. de Wilde eervol ontslag verleend als directeur, onder dankbetuiging voor de door hen in deze functie bewezen diensten. Voorts werden met ingang van 1 Januari 1956 de commissarissen van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank en met ingang van 15 Januari d.a.v. de Heer Mr. Dr. W. Dijckmeester tot commissaris benoemd, terwijl met ingang van 1 Januari 1956 aan de Heren C. Beels, Mr. J. C. W. N. de Bruyn van Melis- en Mariekerke, F. A. Kraaijeveld en Jhr. Mr. P. Th. Six eervol ontslag werd verleend als commissaris. Aan de aftredende commissarissen en aan de voorzitter, de Heer Mr. N. E. Rost Onnes, die deel blijft uitmaken van de Raad van Commissarissen, werd in deze vergadering dank en hulde gebracht voor de door hen in deze functie bewezen diensten. Bij het verschijnen van dit jaarverslag bestaat de directie uit de Heren Mr. M. J. Bos, Mr. J. Wilkens, Mr. F. C. Kleyn en Mr. A. F. van Manen en is de Raad van Commissarissen als volgt samengesteld: Mr. Arn. J. d’Ailly, Mr. H. Albarda, A. J. Brandt, Mr. J. Burgerhout, Mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, Mr. Dr. W. Dijckmeester, Mr. C. A. Kingma, Mr. Ph. A. J. Mees, Mr. G. Nauta, Mr. W. A. Offerhaus, Mr. N. E. Rost Onnes, W. A. Rasch, Dr. E. van Welderen Baron Rengers, Jacs. Rustige, Mr. M. P. L. Steenberghe, Mr. D. U. Stikker, Mr. M. Tieleman, Mr. Dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk en B. A. Poulie Wilkens. Ten aanzien van de omruil der aandelen kunnen wij mededelen, dat op 31 December 1955 aan de Friesch-Groningsche Hypotheekbank 1327 aandelen en bij het verschijnen van dit jaarverslag 1699 aandelen waren overgedragen. Thans overgaande tot het uitbrengen van een verslag omtrent de gang van zaken en het gevoerde beheer over het boekjaar 1955 dient in de eerste plaats te worden vermeld, dat in de op 7 Juni 1955 gehouden Algemene Vergadering van Aandeelhouders de balans en de winst- en verliesrekening over het jaar 1954 werden goedgekeurd. In het afgelopen jaar werd voor een bedrag van ƒ5.267.500,aan leningen gesloten, terwijl 3.349.425,aan aflossingen werd ontvangen; voorts werden tot een bedrag van ƒ2.710.150, leningen aan de Friesch-Groningsche Hypotheekbank gecedeerd, zodat bij het einde van het jaar aan leningen een bedrag van 19.599.275,uitstond. Onze debiteuren voldeden zeer goed aan hun verplichtingen; niet alleen de rente, maar ook de periodieke aflossingen kwamen regelmatig binnen. 5

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1955 | | pagina 7