VERSLAG VAN DE DIRECTIE Ter voldoening aan art. 38 der statuten en in overeenstemming met de voorschriften van het Wetboek van Koophandel hebben wij de eer U de balans per 31 December 1955 en de winst- en verlies- rekening over het boekjaar 1955 aan te bieden. Alvorens over te gaan tot het uitbrengen van een verslag omtrent de gang van zaken en het gevoerde beheer over het boekjaar 1955, willen wij een kort overzicht geven van de aan het einde van het afgelopen jaar tot stand gekomen overname van ons bedrijf door de Friesch-Groningsche Hypotheekbank. Nadat tussen de besturen van beide instellingen principiële overeenstemming was bereikt, werd bij circulaire van 8 October 1955 door de Friesch-Groningsche Hypotheekbank aan onze aandeel houders een aanbod gedaan tot omruil hunner aandelen in aandelen van de Friesch-Groningsche Hypotheekbank. Deze omruil zou geschieden op basis van 600,verplicht gestort kapitaal Bataafsche Hypotheekbank tegen ƒ200,verplicht gestort kapitaal Friesch-Groningsche Hypotheek bank, terwijl vrijwillig op aandelen gestorte bedragen zouden worden terugbetaald. De Friesch- Groningsche Hypotheekbank behield zich het recht voor bij naar haar oordeel niet voldoende aan melding ter omruil haar aanbieding te herroepen. In een circulaire aan onze aandeelhouders van gelijke datum, zette ons Bestuur uiteen op welke gronden het van oordeel was, dat door het aan vaarden van dit aanbod belangen van aandeelhouders het beste waren gediend. Reeds op 3 November d.a.v. kon bij circulaire aan aandeelhouders worden medegedeeld, dat houders van ruim 90 percent der aandelen zich accoord hadden verklaard met het aanbod van de Friesch- Groningsche Hypotheekbank en dat naar haar oordeel dit aantal voldoende was, zodat de omruil definitief voortgang zou vinden. De in verband daarmede nodige wijziging der statuten werd in een Buitengewone Algemene 4 uit te brengen in de Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders op 2 Maart 1956 Aan de Aandeelhouders

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1955 | | pagina 6