VERSLAG VAN DE DIRECTIE Ter voldoening aan art. 38 der statuten en in overeenstemming met de voorschriften van het Wetboek van Koophandel hebben wij de eer U de balans en de winst- en verliesrekening aan te bieden, vergezeld van een verslag omtrent de gang van zaken en het gevoerde beheer over het boekjaar 1954, het vijf en zestigste sinds de oprichting van onze vennootschap. Zoals wij reeds in ons vorig jaarverslag vermeldden, werd in de op 14 Januari 1954 gehouden Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders de adjunct-directeur van onze Instelling, Mr J. de Wilde, mede tot directeur benoemd. In de op 23 Juni dienaanvolgende gehouden Algemene Vergadering van Aandeelhouders werden de balans en de winst- en verliesrekening over het jaar 1953 goedgekeurd. In het afgelopen jaar was de vraag naar hypotheken wederom zeer ruim doch zij werd overtroffen door het aanbod van geld op deze markt, zodat de rente een verdere daling vertoonde. Ondanks de bestaande concurrentie konden wij hoewel niet in dezelfde mate als ten vorige jare een flinke uitbreiding aan onze hypothecaire uitzettingen geven. Voor een bedrag van ƒ4.268.850.werd aan leningen gesloten, terwijl 2.731.600.aan aflossingen werd ontvangen, zodat bij het einde van het jaar aan leningen een bedrag van 20.391.350.uitstond, zijnde ƒ1.537.250.meer dan het bedrag, waarmede het jaar was aangevangen. Onze debiteuren voldeden zeer goed aan hun verplichtingen; niet alleen de rente, maar ook de periodieke aflossingen kwamen regelmatig binnen. De bedrijfsuitkomsten over het afgelopen jaar werden beïnvloed door de geringere rente- marge en de stijging van salarissen en sociale lasten; niettemin waren zij hoger dan die over 1953; het saldo van de winst- en verliesrekening bedraagt ƒ107.440.19. Indien de door ons voorgestelde verdeling van dit saldo wordt aangenomen, zal, na betaling van 4 rente over het onverplicht gestort kapitaal, aan aandeelhouders een dividend van 8 over het verplicht gestort kapitaal worden uitgekeerd. 5 uit te brengen in de Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders op 7 Juni 1955 Aan de Aandeelhouders

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1954 | | pagina 7