4 VERSLAG VAN DE DIRECTIE Ter voldoening aan art. 38 der statuten en in overeenstemming met de voorschriften van het Wetboek van Koophandel hebben wij de eer U de balans en de winst- en verliesrekening aan te bieden, vergezeld van een verslag omtrent de gang van zaken en het gevoerde beheer over het boekjaar 1953, het vier en zestigste sinds de oprichting van onze vennootschap. In de op 24 Juni 1953 gehouden Algemene Vergadering van Aandeelhouders werd met algemene stemmen het voorstel tot wijziging der Statuten aangenomen. Bij Ministeriële verklaring van geen bezwaar d.d. 9 November 1953, le Afdeling B, no. 2034, werd deze wijziging goedgekeurd. De acte van wijziging werd 17 November 1953 voor notaris N. M. Posch, te Amsterdam, verleden. Hoewel niet tot het verslagjaar behorende, vermelden wij hier, dat in de op 14 Januari 1954 gehouden Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders de adjunct-directeur van onze Instelling, Mr J. de Wilde, mede tot directeur werd benoemd. In het afgelopen jaar werd door onze Instelling voor een bedrag van 4.883.500.aan leningen gesloten, terwijl ƒ1.690.325.aan aflossingen werd ontvangen, zodat bij het einde van het jaar aan leningen een bedrag van ƒ18.854.100.uitstond, zijnde ƒ3.193.175.meer dan het bedrag, waarmede het jaar was aangevangen, hetgeen ook bij vergelijking met vorige jaren een belangrijke vermeerdering mag worden genoemd. In het algemeen voldeden onze debiteuren zeer goed aan hun verplichtingen; niet alleen de rente, maar ook de periodieke aflossingen kwamen regelmatig binnen. De bedrijfsuitkomsten over het afgelopen jaar mogen zeker niet onbevredigend worden geacht; het saldo van de winst- en verliesrekening bedraagt 103.777.45. Indien de door ons voor gestelde verdeling van dit saldo wordt aangenomen, zal, na betaling van 4 rente over het onverplicht gestort kapitaal, aan aandeelhouders een dividend van 8 over het verplicht gestort kapitaal worden uitgekeerd. 5 tat te brengen in de Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders op 23 Juni 1954 ié Aan de Aandeelhouders

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1953 | | pagina 7