Aan de Aandeelhouders Ter voldoening aan art. 35 der statuten en in overeenstemming met de voorschriften van het Wetboek van Koophandel hebben wij de eer U de balans en winst- en verliesrekening over te leggen, alsmede een verslag omtrent den gang van zaken en het gevoerde beheer over het boekjaar 1941, het twee en vijftigste sinds de oprichting van onze vennootschap. In de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden den 29sten April 1941, werd herkozen als commissaris de Heer Chr. Beels, die zijne benoeming heeft aangenomen. In deze vergadering werd tevens voorzien in de vacatures in het college van commissarissen door de benoeming van de Heeren Mr. N. E. Rost Onnes, Carel F. Overhoff en Jhr. Mr. P. Th. Six, die hunne benoeming eveneens hebben aanvaard. Als voorzitter van het college werd in plaats van den Heer C. de Ruijter Jr., die den wensch te kennen had gegeven als zoodanig af te treden, door commissarissen in hunne vergade ring van 17 April 1941, de Heer Chr. Beels benoemd. Volgens rooster zijn thans aan de beurt van aftreding als commissaris de Heeren J. P. M. M. van Dijk en C. de Ruijter Jr., die beiden herkiesbaar zijn. Het jaar 1941 stond nog steeds in het teeken van den wereldoorlog, welke met onver minderde hevigheid bleef voortwoeden. Het geheele economische leven droeg daarvan het stempel en uiteraard gold dit ook voor het hypotheekbankbedrijf. De rentedaling, welke in 1940 aangevangen, doch weder tot staan gekomen was, zette zich mede tengevolge van de toenemende geldruimte in 1941 voorteene algemeene vraag naar onroerend goed, ten deele veroorzaakt door de geringe bedrijvigheid in de bouwvakken, leidde tót eene belangrijke prijsstijging. Van overheidswege werden weder vele maatregelen genomen, welke voor het hypotheek- bankwezen rechtstreeks of indirect van gewicht waren. In de eerste plaats moeten hier worden genoemd die betreffende den opbouw van eene zelfstandige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven, welke sindsdien tot de instelling van de Vakgroep Hypotheekbanken hebben geleid. Daarnaast vermelden wij hier de Huurbeschermings- en Huurprijzenuitvoeringsbesluiten, het Pachtbesluit en het Liquidatiebesluit, waarbij wij ons tot de belangrijkste beperken. 3

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1941 | | pagina 3