De ingekochte perceelen werden in die gevallen, waarin het onderhoud te wenschen over liet, door ons in goeden staat gebracht, hetgeen weliswaar belangrijke uitgaven medebracht, doch de waarde der perceelen verhoogde en het rendement bevorderde. Uit den in bijlage bij dit verslag gevoegden Staat der ingekochte perceelen (Bijlage I) blijkt, dat deze op ultimo December 1937 voor het grootste gedeelte waren verhuurd en de huuropbrengst bevredigend mag worden genoemd. Wat de balanswaardeering van de ingekochte perceelen betreft, hebben wij, evenals het vorig jaar, de gemaakte veilings- en verdere kosten afgeschreven en deze perceelen opnieuw door deskundigen laten taxeeren, waarna de post Onroerende Goederen met deze taxaties in overeen stemming is gebracht. Voorts hebben wij van alle geldleeningen, waarvan in April van dit jaar de in 1937 ver vallen rente nog niet ten volle was voldaan, niet alleen het bedrag der nog onbetaalde rente ten volle gereserveerd, maar voorzichtigheidshalve de voor deze leeningen verbonden onderpanden opnieuw laten taxeeren, voor zoover voor deze leeningen niet reeds op grond van in 1937 verrichte taxaties, eene reserve was gevormd. In die gevallen, waarin het bedrag der geldleening de geschatte waarde overtrof, werd het verschil in de Reserve Geldleeningen opgenomen. Wij zijn van oordeel, dat wij aldus in dé thans in ons bedrijf aanwijsbare risico’s zoo goed mogelijk hebben voorzien. Gelijk U uit de hierboven aangegeven afschrijvingen en reserveeringen, alsmede bij kennis neming van de winst- en verliesrekening moge blijken, hebben wij het onder de huidige omstandig heden wenschelijk geacht alle daarvoor beschikbare middelen aan te wenden voor versterking van ons bedrijfbehalve een bedrag van 282.wegens rente over het onverplicht gestorte kapitaal, wordt dan ook wederom geen dividenduitkeering voorgesteld. CONTROLE. De firma Th. L. Limperg, door het college van commissarissen als accountants herbenoemd, heeft gedurende het afgeloopen jaar weder het bij art. 12 der statuten voorgeschreven geregelde toezicht uitgeoefend op de administratie en boekhouding, welke blijkens hare hierachter opgenomen verklaring door haar in orde werden bevonden. Voorts staat onze Instelling onder toezicht van het Contröle-orgaan, ingesteld door de Vereeniging van Directeuren van Hypotheekbanken. Ook werd, overeenkomstig de door den Centralen Beleggingsraad vastgestelde „Voor waarden voor de belegging van gelden van Rijksfondsen en -instellingen in pandbrieven van hypotheekbanken”door de Rijkspostspaarbank regelmatig controle op ons bedrijf uitgeoefend. Onze pandbrieven komen deswege in aanmerking voor belegging van de onder voor noemden Raad vallende Rijksfondsen en Rijksinstellingen, te weten, het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds, het Iïivaliditeitsfonds, het Landbouwongevallenfonds, het Ongevallenfonds, het Ouderdomsfonds, den Postcheque- en Girodienst en de Rijkspostspaarbank. 5

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1937 | | pagina 7