Aan de Aandeelhouders Wij hebben de eer U verslag uit te brengen over het boekjaar 1935, het zes en veertigste sinds de oprichting onzer vennootschap. In de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden den 19den Maart 1935, werd herkozen als commissaris de Heer Mr. J. C. W. N. de Bruijn van Melis- en Mariekerke, die zijn mandaat weder heeft aanvaard. In het Bestuur had geen verandering plaats. Volgens het rooster is thans aan de beurt van aftreding als commissaris de Heer F. W. Schaaper J.Wzn, die herkiesbaar is. Liet het jaar 1935 zich aanvankelijk niet ongunstig aanzien, reeds na de eerste maanden kwam hierin verandering. Als overbekend mogen wij aannemen hoezeer de moeilijkheden, die de exploitatie van onroerende goederen en als gevolg daarvan het hypotheekbedrijf ondervonden, allengs toenamen. De omstandigheden in aanmerking nemende, kunnen wij echter over den loop van zaken in ons bedrijf, waarop het afgeloopen jaar in zoo sterke mate zijn storenden invloed deed gelden, niet ontevreden zijn. Over de betaling der hypotheekrente hadden wij, over het algemeen, niet te klagen. Voor het bedrag der onbetaalde rente ad 10.091.25, vervallen vóór Ult° October 1935 (de betaling der hypotheekrente moet plaats hebben op Uit0 April en Ult° October) hebben wij, in een rond bedrag, 10.000.gereserveerd, terwijl wij bovendien 20.000. hebben bestemd als reserve voor de op 31 October 1935 verschenen rente, zoodat de desbetreffende reservepost in totaal 30.000.bedraagt. Hoewel wij tegenover onze debiteuren steeds zooveel mogelijk een tegemoetkomende houding aannemen, zoowel wat de betaling van rente als aflossing betreft, moesten wij toch meerdere malen tot regeling door overname en, waar zulks niet mogelijk bleek, tot verkoop der verbonden onderpanden overgaan. Dientengevolge hebben wij in het afge loopen jaar zeven maal gebruik moeten maken van de ons verleende onherroepelijke volmacht tot verkoop, waarbij in vijf gevallen de verbonden perceelen wegens totaal gebrek aan belang- 5

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1935 | | pagina 7