Het gezamenlijk bedrag der op Uit0 December 1932 uitstaande 753 leeningen ten bedrage van 16.774.375.levert aan interest op 873.805.37 zijnde gemiddeld 5.20*1 pCt., terwijl de rente der op dien datum gecreëerde pandbrieven bedraagt 769.621.50.zijnde gemiddeld 4.5567 pCt., zoodat de interest der leeningen de rente der pandbrieven met 0.6524 pCt. overtreft. Ten aanzien van de behandeling der ingekomen leeningaanvragen moge het volgende worden herhaald. De aangeboden onderpanden worden door ten minste twee deskundigen getaxeerd. Voorts worden alle te Amsterdam gelegen onderpanden persoonlijk in oogenschouw genomen door Directie en Raad van Toezicht, terwijl dit te Rotterdam geschiedt vanwege het Bijkantoor der Bank. Elders gelegen onderpanden worden gewoonlijk alleen door de Directie opgenomen. Steeds worden omtrent aanvrager, koopprijs en rentabiliteit der onderpanden inlich tingen ingewonnen. Ook wordt, wat de Amsterdamsche aanvragen betreft, geraadpleegd een register, door de Directie samengesteld, waarin sedert tal van jaren de resultaten der publieke veilingen zijn geboekt en worden de aangevraagde sommen vergeleken met de opbrengst der aangrenzende perceelen, waarbij in aanmerking komen terrein-oppervlakte, wijze van bebouwing, enz. Een dergelijk register voor Rotterdam berust bij het Bijkantoor aldaar. Crediet-hypotheken komen niet in behandeling. Somtijds wordt door den debiteur een bedrag gedeponeerd tot na de geheele voltooiing of verbouwing van het onderpand. Wanneer meer wordt toegestaan dan 66 pCt. der geschatte waarde, doch nooit meer dan 75 pCt., geschiedt dit, overeenkomstig artikel 24 der statuten, niet dan met eenparige ^temmen van alle leden van den Raad van Toezicht en Directeuren. Al het vorenstaande geldt mede ten aanzien van de leeningen, waarvan na afloop van den termijn verlenging wordt gevraagd. Ten slotte kan worden opgemerkt, dat, als regel, de leeningen met halfjaarlijksche aflossing worden gesloten of verlengd. Ingevolge artikel 35 der statuten bieden wij U thans de Balans en de Winst- en Verlies rekening aan, door Directeuren en Commissarissen opgemaakt, ter toelichting waarvan, voor zooveel noodig, het volgende moge dienen. Het bedrag der Kassa- en Prolongatierekeningen moest, met de gelden bij de Kas- Vereeniging en het Bijkantoor te Rotterdam, grootendeels strekken om de op 2 Januari 1933 verschenen coupons en de uitgelote pandbrieven te voldoen. De post Interest ad144.573.80 bestaat uit rente over de maanden November en December der 753 uitstaande leeningen en der prolongatiën. De post Diverse Debiteuren bestaat in hoofdzaak uit op 31 December 1932 nog verschuldigde hypotheekrente, welke intusschen op een bedrag van 4886.51 na, waarvoor in verband met de bizondere tijdsomstandigheden nog eenig uitstel is toegestaan, is voldaan.

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1932 | | pagina 10