Ook wordt, wat de Amsterdamsche aanvragen betreft, geraadpleegd een register, door onze Directie samengesteld, waarin sedert tal van jaren de resultaten der publieke veilingen zijn geboekt, en worden de aangevraagde sommen vergeleken met de opbrengst der aangrenzende perceelen, waarbij in aanmerking komen terrein-oppervlakte, wijze van bebouwing enz. Een dergelijk register voor Rotterdam berust bij het Bijkantoor aldaar. Crediet-hypotheken komen niet in behandeling. Somtijds wordt door den debiteur een bedrag gedeponeerd tot na de geheele voltooiing of verbouwing van het onderpand. Wanneer meer wordt toegestaan dan 66 pCt. der geschatte waarde voor gebouwde, en 75 pCt. voor ongebouwde eigendommen, geschiedt dit, overeenkomstig artikel 24 der statuten, niet dan met eenparige stemmen van alle leden van den Raad van Toezicht en van beide Directeuren. Al het bovenstaande geldt mede ten aanzien van de leeningen, waarvan, na afloop van den termijn, verlenging wordt verlangd, terwijl ten slotte kan worden opgemerkt, dat, als regel, de leeningen met halfjaarlijksche aflossing worden gesloten of verlengd en nimmer leeningen voor längeren termijn dan negen jaren worden aangegaan. Met het oog op de tijdsomstandigheden worden voor zichtigheidshalve, in den laatsten tijd, de leeningen voor niet langer dan vijf jaren gesloten. Ingevolge artikel 36 der statuten bieden wij U thans de Balans en de Winst- en Verlies rekening aan, door Directeuren en Commissarissen opgemaakt, tot toelichting waarvan wij eenige cijfers wenschen te bespreken. Het bedrag der Kassa- en Prolongatierekeningen moest, met de gelden bij onzen Kassier en het Bijkantoor te Rotterdam, grootendeels strekken om de op 1 Januari 1920 verschuldigde Coupons en de uitgelote Pandbrieven te voldoen. De post Interest-rekening bestaat uit: a. Rente over de maanden November en December van uitstaande leeningen 85.546.34 b. Diversen508.11 86.054.45 In den post Diverse Debiteuren zijn, behalve de door Directeuren en Commissarissen ver schuldigde tantièmebelasting, begrepen de achterstallige renteposten tot een bedrag van 2264.19 welk bedrag intusschen geheel is voldaan. De post Diverse Crediteuren bestaat, behalve uit diverse verschuldigde bedragen waarvan de vereffening in 1920 plaats heeft, uit de voor oorlogswinstbelasting over het jaar 1918 gereserveerde 4050.- verhoogd met ƒ2160.en uit een bedrag van ƒ3000.gedeponeerd voor de verbou wing van twee ten behoeve der Bank verbonden perceelen. Eerst in Maart 1920 werd het biljet daarvan ontvangen. Onze meening, gegrond op den aanslag over 1917, dat ƒ4050.voldoende zou zjjn ter betaling dezer belasting over 1918, bleek echter niet juist te zijn, daar de aan. slag over dat jaar ƒ6210.— bedraagt.

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1919 | | pagina 11