geboekt, en worden de aangevraagde sommen vergeleken met de opbrengst der aangrenzende perceelen, waarbij in aanmerking komt terrein-oppervlakte, wijze van bebouwing enz. Een dergelijk register voor Rotterdam berust bij het Bijkantoor aldaar. Crediet-hypotheken komen niet in behandeling. Somtijds wordt een klein bedrag der leening ingehouden tot na de geheele voltooiing of verbouwing van het onderpand. Nimmer wordt meer, herhaaldelijk minder toegestaan dan naar de meening der taxateurs met gerustheid zou kunnen worden verstrekt. In de enkele gevallen dat meer wordt toegestaan dan respectievelijk 66pCt. der geschatte waarde voor gebouwde, en 75 pCt. voor ongebouwde eigendommen, geschiedt dit, overeenkomstig artikel 24 der statuten, niet dan met eenparige stemmen van alle leden van den Raad van Toezicht en van beide Directeuren. Al het bovenstaande geldt mede ten aanzien van de leeningen, waarvan, na afloop van den termijn, verlenging wordt verlangd, terwijl tenslotte kan worden opgemerkt, dat, als regel, de leeningen met halfjaarlijksche aflossing worden gesloten of verlengd. Ingevolge artikel 36 der statuten bieden wij U thans de Balans en de Winst- en Verlies rekening aan, door Directeuren en Commissarissen opgemaakt, tot toelichting waarvan wij eenige cijfers wenschen te bespreken. Het bedrag der Kassa-, Prolongatie- en Depositorekeningen moest, met de gelden bij onzen Kassier, grootendeels strekken om de op 1 Januari 1915 verschuldigde Coupons en de uitgelote Pandbrieven te voldoen. De post Interest-rekening bestaat uit: a. Rente over de maanden November en December van uitstaande leeningen 76.191.52 b. Diversen568.11B f 76.759.635 In den post Diverse Debiteuren zijn, behalve de in rekening-courant te vorderen bedragen en de gelden bij ons Bijkantoor te Rotterdam gedeponeerd ter verrekening met de aldaar te betalen Coupons, begrepen de achterstallige renteposten tot een bedrag van 7857.845, waarvan bij het afdrukken van dit verslag reeds f 4997.78® is aangezuiverd. De post Diverse Crediteuren bestaat behalve uit rekening-courant saldo’s waarvan de verrekening in 1915 plaats heeft, uit een bedrag per resto groot f 1.500.gedeponeerd tot zekerheid voor de verbouwing van een ten behoeve der Bank verbonden perceel en voor een bedrag van f 6.785.84® als meerdere opbrengst der bij executie verkochte perceelen, waarvan de uitkeering aan de latere hypotheekhouders, tengevolge van faillissement, eerst in 1915 kon geschieden.

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1914 | | pagina 11