Nimmer wordt meer, herhaaldelijk minder toegestaan dan naar de meening der taxateurs met gerustheid zou kunnen worden verstrekt. In de enkele gevallen dat meer wordt toegestaan dan respectievelijk 66 pCt. der geschatte waarde voor gebouwde, en 75 pCt. voor ongebouwde eigendommen, geschiedt dit, overeenkomstig artikel 24 der statuten, niet dan met eenparige stemmen van alle leden van den Raad van Toezicht en van beide Directeuren. Al het bovenstaande geldt mede ten aanzien van de leeningen, waarvan, na afloop van den termijn, verlenging wordt verlangd, terwijl tenslotte kan worden opgemerkt, dat, als regel, de leeningen met halfjaarlijksche aflossing worden gesloten of verlengd. Ingevolge artikel 36 der statuten bieden wij U thans de Balans en de Winst- en Verlies rekening aan, door Directeuren en Commissarissen opgemaakt, tot toelichting waarvan wij eenige cijfers wenschen te bespreken. Het bedrag der Kassa- en Prolongatie-rekeningen moest, met de gelden bij onzen Kassier, grootendeels strekken om de op 1 Januari 1913 verschuldigde Coupons en de uitgelote Pandbrieven te voldoen. De post Interest-rekening bestaat uit: a. Rente over de maanden November en December van uitstaande leeningen 72.499.23 b. Diversen 386.94 ƒ72.886.17 In den post Diverse Debiteuren zijn, behalve de in rekening-courant te vorderen bedragen en de gelden bij ons Bijkantoor te Rotterdam gedeponeerd ter verrekening met de aldaar te betalen Coupons, begrepen enkele achterstallige renteposten, die bereids voor het belangrijkste deel werden aangezuiverd. Wij vertrouwen dat het resteerend gedeelte, zich bepalende tot een viertal posten van luttel bedrag, spoedig geheel zal zijn voldaan. De post Diverse Crediteuren bestaat uit rekening-courant saldo’s waarvan de verrekening in 1913 plaats heeft. In het afgeloopen jaar was de Bank, tengevolge van faillissement der debiteuren, tweemaal verplicht van haar recht tot verkoop krachtens de onherroepelijke volmacht gebruik te maken. In beide gevallen was de opbrengst voldoende om het der Bank verschuldigde geheel te voldoen Van de Onroerende goederen op onze vorige Balans voorkomende, mochten wij een perceel te Rotterdam, een perceel te Weesp en een perceel te dezer stede, te zamen te boek staande voor

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1912 | | pagina 11