den termijn, verlenging wordt verlangd, terwijl tenslotte kan worden opgemerkt dat als regel de leeningen met halfjaarlijksche aflossing worden gesloten of verlengd. Ingevolge artikel 36 der statuten bieden wij U thans de Balans en de Winst- en Verlies rekening aan, door Directeuren en Commissarissen opgemaakt, tot toelichting waarvan wij eenige cijfers wenschen te bespreken. Het bedrag der Kassa- en Prolongatie-rekeningen moest, met de gelden bij onzen Kassier, grootendeels strekken om de op 1 Januari 1912 verschuldigde Coupons en de uitgelote Pandbrieven te voldoen. De post Interest-rekening bestaat uit: a. Rente over de maanden November en December van uitstaande leeningen 66.257.27* b. Diversen503.64 66.760.91* In den post Diverse Debiteuren zijn, behalve de in rekening-courant te vorderen bedragen, begrepen enkele achterstallige renteposten, die bereids voor het belangrijkste deel werden aangezuiverd. Wij vertrouwen dat het resteerend gedeelte, zich bepalende tot een tweetal posten van luttel bedrag, spoedig geheel zal zijn voldaan. De post Diverse Crediteuren bestaat in hoofdzaak uit eene reeds in December 1911 gedane storting ter verrekening tegen ingeschreven &{j2 pCt. pandbrieven, waarop de storting eerst in Januari 1912 moest plaats hebben. In het afgeloopen jaar was de Bank vijfmaal verplicht van haar recht tot verkoop krachtens de onherroepelijke volmacht gebruik te maken. In twee gevallen werd een verlies geleden van respectievelijk 157.81* en ƒ266.90 welke bedragen op Diverse Debiteuren werden afgeschreven, evenals een bedrag van 100.83, hetwelk bij een der in 1910 verkochte perceelen later als schade voor rekening der Bank bleek te zijn gekomen. Bij de drie overige posten was de opbrengst voldoende om het der Bank verschuldigde geheel te voldoen. Van een der andere debiteuren, die mede nalatig was, werd het verbonden perceel uit de hand voor het aan de Bank komend bedrag overgenomen. Ons belang, alles inbegrepen, beliep 4450. Het perceel is verhuurd voor 468.per jaar. De onroerende goederen, op de Balans voorkomende, zijn gelegen te Amsterdam, Rotterdam, Weesp en Hilversum. Met uitzondering van ons bezit te Hilversum, zijnde een bouwterrein, groot circa 1 H.A., 30 A., dat, ofschoon niet ongunstig gelegen, vooralsnog niet voor exploitatie in aan merking komt, zijn alle perceelen verhuurd met eene opbrengst van 1804.80 per jaar. Wij vleien ons dat voor de som, waarvoor de onroerende goederen thans op de Balans voorkomen, verkoop eerlang mogelijk zal blijken.

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1911 | | pagina 11