Van deze winst stellen wij U voor in overleg met Commissarissen en Direc teuren een dividend uit te keeren van 9% over het gestorte kapitaal, op reserve te boeken f 5400.waardoor deze op f 44286.69 wordt gebracht, voorts f 8000.aan de extra-reserve en f 1000.aan de Reserve voor Koersverlies op effecten toetevoegen, waarna een bedrag van 711.37 als onverdeeld saldo op het volgend jaar wordt over gebracht. Wij verheugen ons dat de resultaten van dit jaar ons wederom de gelegenheid geven, deze toevoeging aan het Extra-Reservefonds aan U te kunnen voorstellen; hierna zullen de reserves behalve die voor koersverschil op effecten, alsdan tezamen ruim f 62.000.— bedragen, waardoor deze alzoo sedert het vorige jaar met f 10.000 zullen zijn toegenomen. Aangenaam is het ons verder U er op te kunnen wijzen, dat niettegenstaande den hoogeren rentestandaard in het afgeloopen jaar, welke van grooten invloed op de afname der pandbrieven en dientengevolge op den geheelen gang van zaken is geweest, het eindresultaat alleszins bevredigend is. Dit verheugt ons te meer omdat in de latere jaren uit het agio op de verkochte pandbrieven een vrij aanzienlijke som aan de winst van het eigenlijke bedrijf werd toegevoegd, terwijl integendeel dit jaar tengevolge van het dalen van den verkoopsprijs der pandbrieven tot beneden pari, disagio moest worden geboekt dat geheel werd afgeschreven. Wij eindigen dit verslag dan ook met een woord van dank, ook namens Commissarissen, aan de Directeuren voor hunne toewijding bij de behartiging der belangen van de bank. De Raad van Toezicht: J. MOUTHAAN N.Jzn., Voorzitter. JULES L. N. DE GrIJSELAAR. W. C. H. VAN DIJK, Secretaris.

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1900 | | pagina 11