Q/vtt/ne beeten Wij hebben de eer U verslag uit te brengen over het thans achter ons liggende boekjaar 1899 zijnde het tiende sinds onze vestiging. In de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden den 7 Maart 1899, werd herbenoemd als Commissaris de Heer W. C. H. VAN DIJK. Volgens rooster zijn dit jaar aan de beurt van aftreding als Commissarissen de Heeren J. W. SCHAAPER en H. J. M. H. VAN RIJCKEVORSEL, in welke vacaturen U straks gelegenheid zal worden gegeven te voorzien. In de Buitengewone Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, gehouden den oden Juni 1899, werd met algemeene stemmen besloten tot de uitgifte van de twee laatste seriën Aandeelen in het Maatschappelijk Kapitaal, met een storting van 10 pCt. De uitgifte dezer beide seriën heeft plaats gehad tot den prijs van 125 pCtonder bepaling dat op de aandeelen dezer seriën voorzooveel het jaar 1899 betrof slechts zou worden uitgekeerd de helft van de over dit jaar vasttestellen dividend-percentage en Aandeelhouders overeenkomstig de statuten recht van voorkeur op de uittegeven aandeelen hadden. De inschrijving op deze seriën werd door aandeelhouders ruimschoots volteekend en moest de toewijzing hierop pondspondsgewijze plaats hebben. De winst op deze uitgifte behaald bedroeg, na aftrek van onkosten, f 8226.51 welk bedrag op het reservefonds is geboekt. Overgaande tot de behandeling der resultaten van het afgeloopen boekjaar, bieden wij U aan de Balans en de Winst- en Verliesrekening over dat tijdperk, welke door ons nauwkeurig zijn onderzocht en accoord bevonden. Ingevolge Artikel 22 der Statuten werden insgelijks Balans en Winst- en Verlies rekening onderzocht door de Commissie uit de Aandeelhouders, die deze accoord bevonden en ten blijke daarvan mede onderteekenden.

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1899 | | pagina 7