JWijffe 'Seefetf Wij hebben de eer U verslag te doen, over den toestand der bank en hare verrichtingen in het eerste boekjaar. Wij bieden U daarbij aan de balans- en winst- en verliesrekening over dat tijdperk, welke door ons nauwkeurig zijn onderzocht en accoord bevonden. Door de Commissie uit de aandeelhouders, bedoeld bij artikel 22 der Statuten, werd insgelijks de balans- en winst- en verliesrekening onderzocht en accoord bevonden en ten blijke daarvan mede onderteekend. Yooraf wenschen wij echter onder Uwe aandacht te brengen, dat bij besluit d°. 27 Juli 1889 N°. 22 de Koninklijke bewilliging op het ontwerp der acte van oprichting werd verleend en 20 September d. a. v. in de Staats-Courant opgenomen. De acte van oprichting werd gepasseerd den 12en September 1889, zoodat de werkzaamheden met dien datum een aanvang namen en wij U hierbij alzoo verslag uitbrengen van 12 September 1889 tot Ultimo December 1890. Yan het maatschappelijk kapitaal, bepaald op f 1.000.000.verdeeld in 5 Seriën elk van 200 aandeelen van f 1000, werd bij de oprichting der Yennootschap één Serie of 200 aandeelen uitgegeven. Omtrent de nog te plaatsen Seriën geven de Statuten bij artikel 5 U de gewenschte inlichtingen. Gedurende het afgeloopen boekjaar werd geen gebruik gemaakt van de bevoegdheid, verleend bij alinea 3 van art. 1, om gelden te verstrekken onder waarborg of afstand van inschrijvingen Grootboek der Nationale Schuld ten laste van dit Rijk. Met voldoening kunnen wij vermelden, dat de bank van verliezen verschoond bleef. Slechts éénmaal was het noodig gebruik te maken van de onherroepelijke volmacht tot verkoop van verbonden goederen, ten gevolge van faillissement van een debiteur. De opbrengst was voldoende om het bedrag onzer vordering te dekken.

Jaarverslagen Bataafsche Hypotheekbank | 1890 | | pagina 6