VEERTIGSTE BOEKJAAR. Aan de Aandeelhouders der N.V Fnesche Hypotheekbank te Algemeene Leeuwarden. Overeenkomstig het voorschrift van art. 43 der Statuten, hebben wij de eer U aan te bieden het jaarverslag onzer vennootschap over 1939, met balans en winst- en verlies rekening en een voorstel tot winstverdeeling. ALGEMEEN OVERZICHT. De in het afgeloopen jaar ingetreden oorlogstoestand heeft niet nagelaten zijn in vloed op ons bedrijf te doen gelden. Tot in de maand Maart konden wij onze pandbrieven op normale wijze blijven plaatsen, doch wij waren daarna genoodzaakt, mede ten gerieve van onze pandbrief- houders, tot een eenigszins versterkten inkoop over te gaan, hetgeen uit den aard der zaak een teruggang in de pandbrieven-circulatie ten gevolge had. Ook het plaatsen van gelden op hypotheek bracht moeilijkheden met zich mede. Toch mochten wij er in slagen voor een bedrag van 3.160.215.-af te sluiten of op nieuwe voorwaarden te continueeren, zoodat de teruggang van het in omloop zijnde bedrag bleef beperkt tot 633.913.09 tegen 1.561.994.36 in 1938. Aan debiteuren, welke nog met moeilijkheden hadden te kampen, zijn wij voor zoover dit mogelijk was, tegemoet getreden door renteverlaging te verleenen. Wij hebben het niet noodig geoordeeld dit jaar op de ingekochte onderpanden af te schrijven, aangezien wij vóór het uitbrengen van dit jaarverslag gelegenheid had den het geheele bezit van de hand te doen, voor een prijs die boven de balanswaarde ligt. Het behaalde winstcijfer geeft reden tot tevredenheid. COMMISSARISSEN. Zooals wij reeds in ons vorig verslag vermeldden, werd onze instelling getroffen door het overlijden van den Heer P. A. van Rossem te Rotterdam, die reeds van 1907 af als Commissaris aan onze Bank verbonden was. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in dankbare herinnering voortleven. In Uw algemeene vergadering van 12 Mei 1939 werden tot Commissarissen her kozen de Heeren R. Buisman en H. Eisma; beiden hebben hunne herbenoeming aange nomen. Aan de beurt van aftreden zijn thans de Heeren N. T. Albarda en N. Ottema. 4

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1939 | | pagina 6