TOELICHTING VAN DE BALANS. DEBET-ZIJDE Aandeelhouders nog te storten Dit bedrag vertegenwoordigt 90 van f 2.459.000.aandeelen, waarop door de aandeelhouders 10% is gestort, terwijl f 41.000.aandeelen onverplicht zijn volgestort. Effecten De fondsen, voornamelijk dienende voor belegging van het Reservefonds, zijn berekend naar de koersen van den laatsten beursdag in 1937. Kantoorgebouw Het kantoorgebouw te Leeuwarden paraisseerde eveneens op de balans per 31 De cember 1936 met f 18.000.In verband met de reeds plaats gehad hebbende vol doende afschrijvingen meenen wij dit bedrag ongewijzigd te kunnen laten. Huis Zaailand 96 Dit pand is het vroegere kantoorgebouw van de Bank te Leeuwarden. Het perceel is verhuurd voor f 1350.per jaar; de balanswaarde is mitsdien nog niet het tienvoud van dit bedrag, zoodat verdere afschrijving hierop niet noodig voorkomt. Meubilair De balanswaarde van den kantoorinventaris. Evenals vroegere jaren hebben wij dezen post wederom tot f 1.teruggebracht. Hypothecaire Geldleeningen Dit bedrag wijst aan het nominale bedrag der uitstaande geldleeningen. Ingekochte Onderpanden Ons bezit aan ingekochte onderpanden vermeerderde met de perceelen, die wij blijkens hetgeen op bladzijde 7 reeds werd vermeld, hebben ingekocht bij executie en met die, welke wij ondershands hebben overgenomenhet verminderde met de panden welke wij in den loop van het boekjaar konden verkoopen. Het totaal bezit aan ingekochte onderpanden is f 97.545.80 lager dan het bedrag, hetwelk ten vorigen jare onder dit hoofd op de balans voorkwam. Alle aan het eind van het verslagjaar aan onze Bank in eigendom toebehoorende ingekochte onderpanden zijn vermeld op een staat welke als bijlage V aan dit verslag is toegevoegd. Uit utiliteitsoverwegingen zijn verscheidene dezer ingekochte onderpanden gesteld ten name van naamlooze vennootschappen, waarvan alle aandeelen zich in het bezit der Bank bevinden. Onze Bank heeft echter m het geheel geen aandeelen, noch ook recht- streeksche of zijdelingsche belangen in vennootschappen die als z.g. stroppenmaatschappijen bekend staan. Het g'eheele onroerende-goederen-bezit, waarbij onze instelling betrokken is, behalve de afzonderlijk genoemde Kantoorgebouwen, is volledig in dezen balanspost opgenomen: De post geeft het bedrag aan, hetwelk deze activa aan ons hebben gekost, verminderd met de daarop toegepaste afschrijvingen. De balanswaarde ad f 927.508.87 is totaal f 104.006.16 lager dan het gezamenlijk bedrag van de schattingen in 1937 en 1938 uitgebracht. De exploitatie onzer ingekochte onderpanden heeft over 1937 een batig saldo opge leverd van f 41.936.77. Interest Geldleeningen De op 31 December 1937 gekweekte, doch op dien datum nog niet vervallen hypotheekrente, benevens de op dien datum nog onbetaalde hypotheekrente, nadat de reeds ten vorigen jare gedane afboeking daarop heeft plaats gehad. Kas en Kassiers Dit bedrag geeft aan het op 31 December 1937 aanwezige kasgeld, vermeerderd met de saldi in rekening-courant bij onze bankiers. Interest Effecten Interest te goed op 31 December 1937 van de effecten, betaalbaar op coupons welke eerst in 1938 vervallen.

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1937 | | pagina 17