5 voorgesteld het dividend te bepalen op 22%terwijl de winst ons bovendien in staat stelt onze reserves aanzienlijk te versterken. Op de laatste pagina van het verslag is een overzicht opgenomen van de bedrijfsresul taten onzer Bank van het jaar van de oprichting af. voortgezet. onze pandbrieven voor belegging genomen door het Kroondomein, Pensioenfondsen voor Ambtenaren, Spaarbanken, Levensverzekering-Maatschappijen en andere Instellingen. Evenals in vorige jaren werden in het belang van de pandbriefhouders de aangeboden pandbrieven zooveel mogelijk op de gebruikelijke wijze teruggenomen. Het aangeboden en terug genomen bedrag was in 1933 iets hooger dan in 1932, n.1. f 831.350.tegen f 719.950.zijnde respectievelijk 3.30 en 2.87 van het op 31 December 1933 en 1932 uitstaand bedrag aan pandbrieven. Hoewel de uitloting en conversie aan pandbriefhouders de zekerheid geven, dat zij binnen afzienbaren tijd hunne in onze pandbrieven belegde gelden integraal terug ontvangen, meenen wij tevens door vlotten inkoop zooveel mogelijk rekening te moeten houden met de belangen van onze pandbriefhouders, die op een zeker tijdstip hunne pandbrieven te gelde moeten maken. van 31 Januari 1933 de loting plaats van f 60.000.4 pandbrieven, welke uitsluitend in de maanden Juni en Juli verwisselbaar werden gesteld tegen 4%% uitlootbare pandbrieven, zonder koersverrekening en zonder bijbetaling van kosten. In totaal werden hiervan ter conversie aangeboden f 47.000.4% pandbrieven. Het ligt in onze bedoeling evenals in vorige jaren de niet aangeboden stukken bij de volgende loting wederom in aanmerking te doen komen. van Notaris Mr. A. W. Koch te Leeuwarden de gewone jaarlijksche uitloting plaats van 4 en 5% pandbrieven. In totaal werd uitgeloot voor een bedrag ad f 599.600.4% pand brieven en f 986.300.5 pandbrieven, welke stukken per 1 Mei en 1 Juni pari aflosbaar werden gesteld. Voorts had in de vergadering van 13 September 1933 ten overstaan van Notaris A. M. Hakterink te Leeuwarden de gewone jaarlijksche uitloting plaats van 4% pand brieven, Serie E, F en G, en van 4% pandbrieven, Serie G, H en I, waarbij vooreen bedrag ad respectievelijk f 92.800.en f 20.300.pari per 1 November werd aflosbaar gesteld. de beschikbare gelden zeer goed te beleggen. De op de daarvoor gestelde termijnen verschenen renten en periodieke aflossingen kwamen over het algemeen vlot binnen, terwijl slechts aan enkele debiteuren vrijstelling van periodieke aflossing behoefde te worden verleend. Zooals uit 'de balans blijkt was op 31 December 1933 aan interest een bedrag van Rijkspcst- De geregelde contróle op ons bedrijf vanwege de Rijkspostspaarbank werd dit jaar spaarbank. Rijksverze- Ook dit jaar kwamen onze pandbrieven voor op de lijst van fondsen welke in aan- ker njjsbank.merkjng komen voor belegging der gelden van de Rijksverzekeringsbank en welke in pand gegeven kunnen worden door werkgevers, die het risico van de bij de ongevallenwet geregelde verzekering zelf wenschen te dragen. rndS'0en" z Behalve door de reeds genoemde Rijkspostspaarbank en de Rijksverzekeringsbank worden Pandbrieven. In totaal werd in dit jaar aan onze pandbrieven geplaatst voor een bedrag ad f 2.463.100. tegen f 2.473.500.in 1932. Conversie. Ingevolge het in 1913 genomen besluit had in de vergadering van den Raad van Toezicht Uitloting. In de vergadering van den Raad van Toezicht van 31 Januari 1933 had ten overstaan Hypotheken. Ook dank zij den ijver van onze plaatselijke vertegenwoordigers, zijn wij er in geslaagd

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1933 | | pagina 7