De geregelde contróle op ons bedrijf vanwege de Rijkspostspaarbank werd dit jaar voortgezet. In den loop van het jaar werden wederom eenige partijen pandbrieven door deze Instelling van ons aangekocht. 'merking komen voor belegging der gelden van de Rijksverzekeringsbank en welke in pand gegeven kunnen worden door werkgevers, die het risico van de bij de ongevallenwet geregelde verzekering zelf wenschen te dragen. Aan deze Instelling mochten wij dit jaar wederom een partij pandbrieven leveren. voor Ambtenaren, Spaarbanken, Levensverzekenng-Maatschappijen en andere Instellingen. Evenals in vorige jaren werden in het belang van de pandbrief houders alle aangeboden pandbrieven op de gebruikelijke wijze teruggenomen, terwijl, sedert van de pandbrieven van hoogere rente dan die welke werden verkrijgbaar gesteld geen afgiftekoers meer genoteerd werd, deze stukken desgewenscht pari werden teruggenomen. Het aangeboden en teruggenomen be drag was in 1927 lager dan in 1926, n.1. 307.400.tegen 320.600.zijnde respectieve lijk 1.87 en 2.08 procent van het op 31 Dec. 1927 en 1926 uitstaand bedrag aan pandbrieven. Hoewel de uitlo+mg pari onzer 4| 5 en 5£ pandbrieven en de con versie van een aantal 4 pandbrieven in uitlootbare 4£ pandbrieven aan pandbriefhouders de zekerheid geven, dat zij binnen afzienbaren tijd hunne in onze pandbrieven belegde gelden integraal terug ontvangen, meenen wij tevens door vlotten inkoop zooveel mogelijk rekening te moeten houden met de belangen van onze pandbriefhouders, die op een zeker tijdstip hunne pandbrieven te gelde moeten maken. de loting plaats van 60.000.4 pandbrieven, welke uitsluitend in de maanden Juni en Juli verwisselbaar werden gesteld tegen 4f uitlootbare pandbrieven, zonder koersverrekening en zonder bijbetaling van kosten. In totaal werden hiervan ter conversie aangeboden 52.200. 4 pandbrieven. Het ligt in onze bedoeling evenals in vorige jaren de niet aangeboden stukken bij de volgende loting wederom in aanmerking te doen komen. te Leeuwarden de negende jaarlijksche uitloting plaats van 4£ en 5 pandbrieven en de vijfde van 5£ pandbrieven. In totaal werd uitgeloot voor een bedrag ad 274.100.-^- 4£ pandbrieven, 273.700.5 pandbrieven en 523.000.5£ pandbrieven, welke stukken per 1 Juni 1927 pari aflosbaar werden gesteld. Bovendien werden per 1 Februari 1927 al de nog in omloop zijnde 6 pandbrieven pari aflosbaar gesteld. de beschikbare gelden zeer goed te beleggen. De op de daarvoor gestelde termijnen verschenen renten en periodieke aflossingen kwamen over het algemeen wederom zeer vlot binnen, terwijl slechts aan enkele debiteuren vrijstelling van periodieke aflossing werd verleend. Van het per 31 December 1927 op de balans vermelde bedrag aan achterstallige intrest ad ƒ906,41 is bij het uitbrengen van dit verslag nog in totaal niet aangezuiverd 756,25 verdeeld over twee leeningen, waarvan thans de onderpanden reeds zijn geveild, waarbij onze vorderingen ruimschoots gedekt bleken. Rijkspost spaarbank. Rijksverze- Ook dit jaar kwamen onze pandbrieven voor op de lijst van fondsen welke in aan- Pensioen- Onze pandbrieven worden voor belegging genomen door het Kroondomein, Pensioenfondsen Pandbrieven. jn totaal werd in dit jaar aan onze pandbrieven geplaatst voor een bedrag ad 3.391.200.- tegen 3.798.800.— in 1926. Conversie. Ingevolge het in 1913 genomen besluit had in onze vergadering van 24 Januari 1927 Uitloting. in onze vergadering van 24 Jan. 1927 had ten overstaan van notaris Mr. A. W. Koch Hypotheken. Ook dank zij den ijver van onze plaatselijke vertegenwoordigers, zijn wij er in geslaagd

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1927 | | pagina 8