Te betalen Coupons: Vervallen, maar nog niet ingewisselde coupons der uitstaande pandbrieven. Onafgehaald Dividend: Vervallen, maar nog niet ingewisselde dividendbewijzen. Onverdeeld Dividend: Beschikbaar saldo voor dividend-uitkeering en voor uitkeering op oprichters- bewijzen, overgebleven van winst-verdeelingen. Te betalen Onkosten: Verschillende onkosten over 1926, welke in 1927 betaald worden. Waarborg Voltooiing: Dit bedrag is ingehouden op twaalf afgesloten geldleeningen als waarborg voor de geheele afwerking of restauratie van de onderpanden. Intrest Waarborg Voltooiing: Intrest verschuldigd over de ingehouden bedragen op 31 December 1926, ter latere uitbetaling. Crediteuren: Het totaal van enkele per 31 December 1926 verschuldigde bedragen. Dividend en Tantièmes: Het uit te keeren bedrag aan dividend en tantièmes over 1926. TOELICHTING VAN DE WINST- EN VERLIESREKENING. VERLIES: Intrest Pandbrieven: Dit bedrag werd gevorderd voor de betaling der intrest op de uitstaande pand brieven 612.608.17) vermeerderd met de intrest der pandbrieven verschuldigd over de maanden November en December 1926 ad 70.140.05 Intrest: Het saldo der verschillende intrestrekeningen: Betaalde intrest 14.078.67 Ontvangen 13.856.65 222.02 Onkosten: Onder dit hoofd werden geboekt: salarissen, honorarium accountant, presentie gelden, taxatiekosten, drukkosten, incassokosten, commissie coupons, advertentie- en reiskosten, onderhoud kantoor en meubilair, bureaukosten, verwarming, ver lichting, verzekeringen, informatiën, waterleiding, telefoon, belastingen enz. Druk-, Zegel- en Noteeringskosten Pandbrieven: Vereischt geen nadere toelichting.

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1926 | | pagina 21