Vijf en twintigste Boekjaar. Mijne Heerenl Ingevolge art. 46 der Statuten hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het verslag van den toestand der Bank en van hare verrichtingen gedurende het afgeloopen jaar met bijvoeging van het rapport, opgemaakt door den Heer Joh. Doornbos, accountant te Gro ningen, als resultaat van het door hem ingesteld onderzoek omtrent de gevoerde administratie over 1924 en den stand der Vennootschap. In de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders, den 12 Maart 1924 gehouden, werden de balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1923 goedgekeurd, het dividend op 17 vastgesteld, terwijl daarin als Commissaris werd herkozen de Heer Mr. J. T. Lint horst Homan, die zijne herbenoeming aannam. In diezelfde vergadering werd in de vacature van wijlen den Heer D. Harmens voorzien door de benoeming van den Heer Mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kanton gerecht te Leeuwarden. Aan het einde van het verslagjaar droeg de Heer N. T. Albarda zijn mandaat als lid van onzen Raad over aan den Heer Mr. B. Ph. baron 'van Harinxma thoe Slooten. Van het kantoorpersoneel kwam aan de Bank door den dood te ontvallen de Heer C. J. Sperling, die haar gedurende meerdere jaren met ijver heeft gediend. Alg<mrzlcht Met dit verslag wordt het vijf en twintigste boekjaar van onze Bank afgesloten. In "April 1900 werd zij n.1. opgericht, zoodat de Bank weldra een kwart eeuw zal hebben bestaan. Van de oprichters hebben thans nog zitting in haar Bestuur de Heeren N. T. Albarda, H. Beucker Andre« en Jhr. Mr. Dr. A. Röell. Het verslag der verrichtingen in het afgeloopen jaar wenschen wij wederom te doen voorafgaan door eenige algemeene opmerkingen over den gang van ons bedrijf. Het is ons aangenaam U te kunnen mededeelen, dat de in dit jaar behaalde resultaten alleszins bevredigend zijn geweest. Bleef in de eerste maanden de gang van ons bedrijf zich in een kalm tempo bewegen, van lieverlede nam de vraag naar onze pandbrieven toe, zoodat, daar aan den anderen kant betrekkelijk weinig stukken voor inkoop werden aangeboden, het bedrag van de in omloop zijnde pandbrieven in dit jaar belangrijk is vooruitgegaan, n.1. met f 1.028.000.—. Voornamelijk is deze vooruitgang te danken aan den verkoop van 6 pandbrieven. In het voorjaar n.1., toen het mogelijk was tegenover dit soort pandbrieven hypothecaire leeningen op loonende voorwaarden te kunnen plaatsen, besloten wij dit rentetype wederom verkrijgbaar te stellen tegen den parikoers, in verband waarmede de uitgiftekoersen der 5$ 5 4|

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1924 | | pagina 7