5 voortgezet. kerin°sbank'merjt-ng komen voor belegging der gelden van de Rijksverzekeringsbank en welke in pand gegeven kunnen worden door werkgevers, die het risico van de bij de ongevallenwet geregelde verzekering zelf wenschen te dragen. 412 °/o, 5% en 6 °/o pandbrieven onderworpen aan een uitloting pari van ten minste 4 °/o van het in ieder jaar uitgegeven bedrag, zoodat de houders de zekerheid hebben hun geld uiterlijk in 25 jaar integraal terug te ontvangen. In totaal werd in dit jaar aan onze pandbrieven geplaatst voor een bedrag ad 1.057.700.- tegen 1.720.750.— in 1921. Evenals in vorige jaren werden in het belang van de pandbriefhouders alle aangeboden pandbrieven op de gebruikelijke wijze van Vs u/o beneden de koersen van uitgifte, zooals die noteerden op den dag van aanbieding, teruggenomen, terwijl, sedert van de 6 °/o en 5 V* °/o pandbrieven geen afgiftekoers meer genoteerd wordt, deze stukken desgewenscht pari worden teruggenomen. Het aangeboden en teruggenomen bedrag was in 1922 iets lager dan in 1921, n.1. ƒ379.550.tegen ƒ379.850. zijnde respectievelijk 3.38 en 3.49 procent van het op 31 December 1922 en 1921 uitstaand bedrag aan pandbrieven. Hoewel de uitloting pari onzer 4 5 5 en 6 °l° pandbrieven en de conversie van een aantal 4 u/o pandbrieven in uitlootbare 4 7* pandbrieven aan pandbrief houders de zekerheid geven dat zij binnen afzienbaren tijd hunne in onze pandbrieven belegde gelden integraal terug ontvangen, meenen wij tevens door vlotten inkoop zooveel mogelijk tege moet te moeten komen aan de belangen van onze pandbriefhouders, die op een zeker tijdstip hunne pandbrieven te gelde willen maken. over het algemeen wederom zeer vlot binnen, terwijl aan geen debiteur vrijstelling van perio dieke aflossing werd verleend. Bij het uitbrengen van dit verslag waren de verschuldigde renten en periodieke aflos singen geheel voldaan, behalve voor vijf leeningen, waarop uit dien hoofde nog in totaal ver schuldigd is ƒ3.273.27 met inbegrip van ƒ1.886.72 aan rente en aflossing op een der onder het hoofd „Executies” bedoelde posten (zie hieronder), waarvan de afrekening nog moet plaats hebben. Zooals wij reeds mededeelden, zijn wij er in geslaagd de beschikbare gelden, ook dank zij den ijver van onze plaatselijke vertegenwoordigers zeer goed te beleggen. Het is hier de plaats te memoreeren, dat de Heer L. Knottnerus, die onze belangen te ’s Gravenhage gedu rende zoovele jaren tot onze voldoening had behartigd, in den loop van het jaar zich wegens verge vorderden leeftijd genoopt zag af te treden. In diens plaats vonden wij het bijkantoor te ’s Gravenhage der Firma Mestring en van de Rovaart te Rotterdam bereid, zich met de vertegenwoordiging onzer Bank in de hofstad te belasten. Onze jarenlange ondervinding met Rijkspost- De geregelde contróle op ons bedrijf vanwege de Rijkspostspaarbank werd dit jaar spaarbank. Rijksverze- Ook dit jaar kwamen onze pandbrieven voor op de lijst van fondsen welke in aan- Pensioen- Onze pandbrieven bleven geplaatst op de lijst van fondsen welke in aanmerking komen on sen voor belegging van gelden van het Pensioenfonds voor Weduwen en Weezen van Burgerlijke Ambtenaren en van het Pensioenfonds voor Gemeente-Ambtenaren. Pandbrieven. Ook de in dit jaar voor het eerst uitgegeven 5 Vs °/o pandbrieven zijn evenals onze Hypotheken. De per 1 Mei en 1 November verschenen renten en periodieke aflossingen kwamen

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1922 | | pagina 7