6 Door de groote koersdaling der effecten, waarin het Statutair Reservefonds belegd is, verminderde het fonds in waarde met 16.160.63, terwijl de gekweekte rente ad f 6.827.80 aan het fonds werd toegevoegd. Overeenkomstig het besluit van de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders werd eene extra-reserve gecreëerd ad 9.500.terwijl de reserve voor verliezen op den dienst der pandbrieven (reserve voor koersverschillen) ad f 5.000.onaangesproken bleef. Waar in het afgeloopen jaar de koersrekening-pandbrieven, nä aftrek van alle koers verliezen, zegelkosten, drukkosten en noteeringskosten nog een saldo-winst aangeeft van 856.69, komt de reserve voor koersverschillen thans op de balans voor met een bedrag ad f 5.856.69. Ingevolge het in 1913 genomen besluit had in onze vergadering van 28 Januari 1919 de loting plaats van f 60.000.4 °/0 pandbrieven, welke uitsluitend in de maanden Juni en Juli verwisselbaar werden gesteld tegen 4l/g o/u uitlootbare pandbrieven, zonder koersverrekening en zonder bijbetaling van kosten. In totaal werd hiervan ter conversie aangeboden ƒ49.200. 4 °/o pandbrieven. Het ligt in onze bedoeling evenals in vorige jaren de niet aangeboden stukken bij de volgende loting wederom in aanmerking te doen komen. Ingevolge het in 1918 genomen besluit had in onze vergadering van 28 Januari 1919 ten overstaan van notaris W. Wachter te Leeuwarden de eerste jaarlijksche uitloting plaats van vier procent der op 31 December 1918 uitstaande 4 °/o en 5% pandbrieven. In totaal werd uitgeloot voor een bedrag ad 156.600.4 ’/a pandbrieven en f 63.700.5% pand brieven, welke stukken per 1 Juni 1919 pari aflosbaar werden gesteld. In onze vergadering van 9 October 1919 werden de tot dien datum afgeloste pand brieven door verbranding vernietigd, waarvan de nummers in bijlage VI zijn opgenomen. Ons nieuw kantoorgebouw Zaailand 98 kwam in den loop van het jaar gereed. Met 1 Juli 1919 werd dit gebouw door ons betrokken. Dank zij de practische en smaakvolle uit voering onder leiding van de heeren H. A. J. en Jan Baanders, architecten te Amsterdam, hebben wij thans een kantoorgebouw dat aan alle eischen van den tegenwoordigen tijd voldoet en voor onafzienbaren tijd voldoende ruimte zal bieden. Het perceel Zaailand 96, waarin vroeger ons kantoor was gevestigd, is voor tien jaar verhuurd tegen een huurprijs van 1700.— per jaar, welke huur met 1 Juli j.1. is ingegaan. Alvorens de huurder het perceel betrok, hebben wij het voor zoover noodig laten opknappen en verven, zoodat de dit jaar ontvangen huur over zes maanden niet voldoende was om deze kosten ad 865.76 geheel te dekken. Waar het inwendige onderhoud gedurende den huurtijd geheel voor rekening van den huurder komt, zal dit perceel in volgende jaren eene behoorlijke rente geven, terwijl wij, door dit perceel in eigendom te houden, het voordeel heb ben dat geen concurreerend of last veroorzakend bedrijf daarin gevestigd kan worden. Het is ons aangenaam Uwe aandacht ook dit jaar te kunnen vestigen op het feit dat wij in 1919 tot geen executie behoefden over te gaan, noch genoodzaakt waren een onderpand in te koopen. Onze instelling bezit geen enkel Ingekocht onderpand, noch heeft zjj belang bij vroeger ingekochte, doch later weer verkochte onderpanden. Conversie. Ultlotlng. Gebouwen. Exeeutie’s. Ingekochte onderpanden.

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1919 | | pagina 8