Mijne Heeren Twintigste Boekjaar. Ingevolge art. 46 der Statuten hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het verslag van den toestand der Bank en van hare verrichtingen gedurende het afgeloopen jaar met bij voeging van het rapport, opgemaakt door den Heer Joh. Doornbos, accountant te Groningen, als resultaat van het door hem ingesteld onderzoek omtrent de gevoerde administratie over 1919 en den stand der Vennootschap. In de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders den 13 Maart 1919 gehouden, werden de balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1918 goedgekeurd, het dividend op 12% vastgesteld, terwijl verder als Commissaris werd herkozen de Heer Mr. A. F. VAN HALL, die zijne herbenoeming aannam. Thans treden volgens rooster af de Heeren P. A. VAN ROSSEM en A. J. BRANDT, die wij de eer hebben U voor herbenoeming aan te bevelen. Aan het gedétailleerd verslag van de verrichtingen in het afgeloopen jaar wenschen wij wederom enkele opmerkingen van algemeenen aard te doen voorafgaan. Het is ons aangenaam hierbij allereerst te kunnen mededeelen dat de resultaten over het afgeloopen jaar alle reden geven tot tevredenheid. Ons bedrijf bleef zich behoorlijk ont wikkelen, zoodat het totaal der uitstaande hypotheken per 31 December 1919 gestegen was tot 10.106.163.79 en daarmede voor het eerst de 10 millioen overschreden is. Het bedrag der in omloop zijnde pandbrieven op dien datum was 9.941.350, zijnde een vooruitgang van f 787.600.(v. j. ƒ863.600.Hoewel dus de vermeerdering iets kleiner is geweest dan over 1918, mogen wij met deze vermeerdering alleszins tevreden zijn, temeer, waar wij in 1919 voor het eerst overgingen tot uitloting a pari van vier procent der op 31 December 1918 in omloop zijnde 41/ï°/o en 5°/o Pandbrieven, overeenkomstig het in 1918 dienaangaande genomen besluit, uitvoerig toegelicht in ons vorig jaarverslag. In totaal werd voor f 220.300.4 Yi en 5 Pandbrieven door uitloting h pari aan den omloop onttrokken. Het afgeloopen jaar stond wederom in het teeken van zeer belangrijke mutatie in de leeningen tengevolge van het vervroegd aflossen. De woningnood nam steeds scherpere vor men aan en dientengevolge ontstond eene huizenspeculatie met steeds oploopende prijzen, die ook op ons bedrijf een belangrijken invloed had. Ondervonden wij aan den eenen kant de Algemeen Overzicht.

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1919 | | pagina 5