18 WINST Intrest Geldleeningen Dit bedrag geeft de intrest aan door de hypothecaire debiteuren in 1918 betaald 345.664.42) vermeerderd met het tegoed aan intrest van de uitstaande geldleeningen over den tijd vanaf de laatste rentebetaling tot 31 December 1918 ad ƒ73.697.69. Intrest Het batig saldo der verschillende intrest-rekeningen Ontvangen intrest 1.264.09 Betaalde intrest1.231.47 32.62 Provisie Het bedrag ontvangen aan provisie bij het afsluiten en continueeren van geld leeningen, verminderd met de uitgekeerde provisie aan agenten en notarissen voor het aanbrengen-van posten. Provisie voor Vervroegde Aflossing: Het bedrag ontvangen bij vervroegde aflossing van geldleeningen. Vergoeding Overschrijving Aandeelen Het bedrag ontvangen van personen op wier namen aandeelen werden overgeschreven. Huren Huur ontvangen voor het perceel Zaailand 98, van 1 Januari—12 November 1918. Koersverschillen Voordeelig saldo koersrekening-pandbrieven (zie pag. 10). Toevallige Baten Verhooggeld ontvangen door biedingen in publieke veiling op een perceel te Leeuwarden, welk pand echter niet door ons gekocht werd. Het betrof hier een pand, dat, wanneer wij het voor een niet te hoogen prijs hadden kunnen krijgen, na betrek kelijk geringe verbouwing, zeer geschikt voor ons kantoor was geweest, waardoor wij de hooge verbouwingskosten van ons indertijd aangekocht pand hadden voorkomen. Voor het pand werd echter zoo’n abnormaal hooge prijs geboden, dat wij meenden er van af te moeten zien. Verjaarde Coupons Behoeft geen nadere toelichting.

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1918 | | pagina 20