Ingevolge het in 1913 genomen besluit 'had in onze vergadering van 24 Mei 1917 de 5de loting plaats van 60.000.— 4 o/0 pandbrieven, welke in de maand Juli verwisselbaar wer den gesteld tegen 4 1/s o/o pandbrieven, zonder koersverrekening en zonder bijbetaling van kosten. In totaal werden hiervan ter conversie aangeboden ƒ51.600.4 «/0 pandbrieven. Het ligt in onze bedoeling evenals in vorige jaren de niet aangeboden stukken hij de volgende loting in Mei 1918 wederom in aanmerking te doen komen. Het in 1916 aangekochte perceel Zaailand 98, naast ons tegenwoordig kantoorgebouw gelegen, hebben wij voor één jaar van Mei 1917 tot Mei 1918 aan de Gemeente Leeuwarden verhuurd voor ƒ1.500. Wij meenden deze gelegenheid tot verhuring op korten termijn niet voorbij te moeten laten gaan, waardoor wij zonder renteverlies de verbouwingsplannen, die in deze tijden niet dan tegen zeer hoogen prijs uit te voeren waren, konden uitstellen. Het laat zich aanzien dat ook dit jaar nog niet tot de verbouwing zal overgegaan kunnen worden, maar waar de Gemeente Leeuwarden het pand als distributie-gebouw in gebruik genomen heeft, zal zij, nu de oorlog voortduurt, wel bereid zijn het pand wederom voor korten termijn in te huren. Hoewel het gemis aan ruimte in óns tegenwoordig kantoorgebouw door de uitbreiding van ons bedrijf steeds meer gevoeld wordt, meenen wij daarin de betere tijden voor eene ver bouwing van het aangekochte pand te moeten afwachten. Met het oog op de toekomstige verbouwingskosten hebben wij gemeend, nu de resul taten over 1917 dit toelaten, een bedrag van ƒ2.000. - hierop te moeten afschrijven, waardoor dit pand op de balans voorkomt met ƒ19.000. Het is ons aangenaam Uwe aandacht te kunnen vestigen op het feit dat wij in het afgeloopen jaar tot geene executie behoefden over te gaan, noch genoodzaakt waren een onder pand in te koopen. Onze instelling bezit geen enkel ingekocht onderpand, noch heeft zij belang meer bij' vroeger ingekochte onderpanden. Conversie. Gebouwen. Execntie’s. Ingekochte Onderpanden.

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1917 | | pagina 8