Mijne Heeren Achttiende Boekjaar. Ingevolge art. 46 der Statuten hebben wij de eer U hierbij aan te bieden het verslag van den toestand der Bank en van hare verrichtingen gedurende het afgeloopen boekjaar met bijvoeging van het rapport opgemaakt door het accountantskantoor Joh. Doornbos J. Schaaf stal, te Groningen, als resultaat van het door hen ingesteld onderzoek omtrent de gevoerde administratie over 1917 en den stand der Vennootschap. In de Algemeene Vergadering van Aandeelhouders den 10 Maart 1917 gehouden, werden de balans en winst- en verliesrekening over het boekjaar 1916 goedgekeurd, het dividend op 10°/o vastgesteld, terwijl verder als Commissaris werd herkozen de Heer Jhr. A. H. J. H. MICHIELS VAN KESSENICH, die zijne herbenoeming aannam. Thans treden volgens rooster af de H.H. Mr. R. A. FOCKEMA en Mr. I. WOLFF, die wij de eer hebben U voor herbenoeming aan te bevelen. Voordat wij U een gedétailleerd verslag van de verrichtingen in ’t afgeloopen jaar geven, wenschen wij een korte beschouwing van algemeenen aard hieraan te doen voorafgaan. Niettegenstaande de wereldoorlog bleef voortwoeden en de economische toestand van ons land in menig opzicht bedenkelijk wordt, mogen wij hier dankbaar constateeren dat in ons bedrijf nog van geen achteruitgang te spreken valt. Integendeel mocht onze instelling zich in een verderen bloei verheugen en bleek het vertrouwen in onze pandbrieven ongeschokt. Konden wij verleden jaar op eene vermeerdering onzer uitstaande pandbrieven ad f 891.800.wijzen, dit jaar bedroeg het accres f 1.161.700.—, zijnde de grootste vermeer dering in eenig jaar verkregen sinds de oprichting der Bank. Behalve over de gelden voor verkochte pandbrieven ontvangen, hadden wij in ’t afgeloopen jaar wederom over belangrijke bedragen de beschikking tengevolge van het vervroegd aflossen van leeningen. De overal heerschende woningnood en de daardoor zeer levendige handel in onroerend goed veroorzaakten mutatie in onze leeningen als nooit te voren. Tegenover de voordeelen aan deze rouleering van ons bedrijfs-kapitaal verbonden, staan de

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1917 | | pagina 5