14 TOELICHTING VflN DE BALANS. DËBET-ZIJDE Aandeelhouders nog te storten: Dit bedrag vertegenwoordigt 90% van de thans uitgegeven f 1.000.000 Aandeelen, zijnde door de aandeelhouders 10 op de aandeelen gestort. Belegd Reservefonds Het bedrag van het Reservefonds, belegd in verschillende fondsen, berekend naar de koersen van 29 December 1917, voor zoover deze effecten ter beurze van Amster dam genoteerd waren. Voor de effecten waarvan geen noteeringen bekend waren hebben wij analoge koersen aangenomen met inachtneming van de uitlotingskans dezer obligatiën. In dit bedrag zijn tevens begrepen de ter Spaarbank te Leeuwarden belegde gelden van het Reservefonds. Bijlage II bevat een opgave van de verschillende effecten, waarin het Reserve fonds is belegd, benevens van het bedrag ter Spaarbank te Leeuwarden op 31 December 1917. De effecten berusten in open bewaargeving bij de Nederlandsche Bank. Kantoorgebouw De balanswaarde van het kantoorgebouw. Waar de werkelijke waarde zeker hooger is achten wij eene afschrijving hierop niet noodig. Huis Zaailand 98 De balanswaarde van het in 1917 voor f 27.170.aangekochte pand. Met het oog op de toekomstige kosten van verbouwing hebben wij hierop f 2.000.afgeschreven. Meubilair De balanswaarde van de kantoormeubelen. Hypothecaire Geldleeningen Dit bedrag wijst aan hoeveel de Bank op 31 Dec. 1917 aan hypotheken had uitstaan. Kas en Kassiers Dit bedrag geeft aan het op 31 Dec. 1917 aanwezige kasgeld, vermeerderd met de saldi in rekening-courant bij onze kassiers. Intrest Belegd Reservefonds Intrest te goed op 31 December 1917 van de effecten van het belegd Reserve fonds, waarvan de volle coupons nog niet zijn vervallen en van het bedrag gedepo neerd ter Spaarbank.

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1917 | | pagina 16