TOELICHTING VflN DE BALANS. DEBET-ZI JDE: Aandeelhouders nog te storten: Dit bedrag vertegenwoordigt 90% van de thans uitgegeven f 1.000.000 Aandeelen, zijnde door de aandeelhouders 10% op de aandeelen gestort. Effecten Het in Effecten belegde gedeelte van het gestorte aandeelen-kapitaal, berekend naar de koersen van 31 December 1915. Bijlage II bevat een opgave van de effecten waarin dit gedeelte van het gestorte aandeelen-kapitaal belegd is. Het koersverlies op deze Effecten ad f 2.715.— hebben wij ten laste van de Reserve voor koersverschillen gebracht. Belegd Reservefonds: Het bedrag van het Reservefonds, belegd in verschillende fondsen, berekend naar de koersen van 31 December 1915, voor zoover deze effecten ter beurze van Amster dam genoteerd waren. Voor de effecten waarvan geen noteeringen bekend waren hebben wij analoge koersen aangenomen met inachtneming van de uitlotingskans de zer obligatiën. In dit bedrag zijn tevens begrepen de ter Spaarbank te Leeuwarden belegde gel den van het Reservefonds. Bijlage III bevat een opgave van de verschillende effecten, waarin het Reserve fonds is belegd, benevens van het bedrag ter Spaarbank te Leeuwarden op 31 De cember 1915. Onroerende Goederen: Deze bestaan slechts uit twee heerenhuizen te Heemstede. Wij achten eene af schrijving op deze huizen niet noodig, gezien het saldo der exploitatie-rekening ad ƒ1101.606, zijnde 5.24% van de balanswaarde, niettegenstaande dit jaar vrij belang rijke onkosten voor onderhoud zijn gemaakt. Bovendien zijn verschillende deskundi gen te Haarlem van meening dat deze'huizen vroeg of laat boven de tegenwoordige balanswaarde kunnen verkocht worden. Kantoorgebouw De balanswaarde van het kantoorgebouw (in 1914 aangekocht voor 15.435.—)

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1915 | | pagina 18