12 TOELICHTING VflN DE BALANS. DEBET-ZI JDE: Aandeelhouders nog te storten Dit bedrag vertegenwoordigt 90°/o van de thans uitgegeven f 1.000.000 Aandeelen, zijnde door de aandeelhouders 10"/ö op de aandeelen gestort. Effecten: Een gedeelte van het gestorte bedrag van het äandeelen-kapitaal belegd in ver schillende fondsen. Wij hebben gemeend de koersen van deze effecten op de volgende wijze te moeten bepalen. De koersen zijn vastgesteld overeenkomstig de officieele onderpand-koersen door den Minister van Financiën ingevolge de Beurswet vastgesteld dd. 6 Januari 1915, echter met dien verstande dat de koersen per 31 December 1913 werden aange nomen, wanneer deze lager bleken te zijn dan de door den Minister vastgestelde koer sen. De fondsen die niet in de genoemde lijst voorkwamen, stelden wij vast overeen komstig de koersen van analoge fondsen. Volgden wij de koerslijst van den minister zonder eenig voorbehoud, of namen wij de koersen per 28 Juli 1914 dan deed dit overwegend bezwaar zich gelden, dat een koerswinst op de Effecten gemaakt werd, hetgeen ons in de tegenwoordige omstandigheden beslist onjuist voorkwam. Bovendien stellen wij voor, alvorens tot winst-verdeeling over te gaan, een Koers- rekening Effecten te openen met een bedrag ad f 3.218.39, waar het zich laat aanzien dat de koersen der Effecten in de toekomst nog meer zullen dalen en deze eventueele koersverliezen uit dit bedrag kunnen afgeboekt worden. Bijlage II bevat eene opgave van de verschillende effecten met de koersen per 31 December 1913met die door den minister als onderpandkoersen vastgesteld en met die waarvoor zij op onze balans per 31 December 1914 zijn gebracht. Belegd Reservefonds: Het bedrag van het Reservefonds, belegd in verschillende fondsen berekend op dezelfde wijze als boven aangegeven, en vermeerderd met de ter Spaarbank te Leeu warden belegde gelden. Bijlage III bevat eene opgave van de verschillende effecten, waarin het Reserve fonds is belegd, met de koersen per 31 December 1913, met die door den minister als onderpandkoersen vastgesteld en met die waarvoor zij op de balans per 31 Decem ber 1914 zijn gebracht, benevens eene opgave van het bedrag ter Spaarbank te Leeu warden op 31 December 1914. Onroerende Goederen: Hierop komen voor twee heerenhuizen te Heemstede voor f 21.000.en drie huizen te Schiedam voor f 12.000.

Jaarverslagen Algemeene Friesche Hypotheekbank | 1914 | | pagina 14